O szczególnym znaczeniu maja dla Polski i jej mieszkańców wspomniał Benedykt XVI w wygłoszonych po polsku pozdrowieniach na zakończenie spotkania z wiernymi na Placu św. Piotra w niedzielę 6 maja z okazji modlitwy Regina Caeli.
Papieska wizyta w Brazylii wykracza poza granice Kościoła katolickiego i będzie miała ogromne znaczenie dla całego kontynentu.
„Kościół nie może pozostawać na marginesie życia społecznego. Niosąc orędzie Chrystusa powinien pomagać w rozwiązywaniu problemów, jakim stawiają czoła Brazylijczycy" - przekonany jest o tym abp Odilo Pedro Scherer.
W mieście Antequera koło Malagi na południu Hiszpanii 6 maja wyniesiona została do chwały ołtarzy Carmen od Dzieciątka Jezus, założycielka zgromadzenia franciszkańskich tercjarek Najświętszych Serc (Jezusa i Maryi).
38 rekrutów Gwardii Szwajcarskiej złożyło 6 maja przysięgę na wierność i gotowość oddania własnego życia w obronie Papieża i Pałacu Apostolskiego.
Australijska Polonia dopiero w niedzielę obchodziła swoje narodowe święto: rocznicę Konstytucji 3 Maja i uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.
Centrum Statystyki Religijnej i Badań Społecznych (CERIS), mające siedzibę w Rio de Janeiro, podało dane - za rok 2006 - odnośnie do rozmieszczenia duchowieństwa katolickiego w tym kraju.
13 maja Benedykt XVI otworzy w Aparecidzie obrady V Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
Kard. Tarcisio Bertone wziął udział w uroczystościach 50. lecia powstania Domu Ulgi w Cierpieniu.
Ponad 5 tys. młodzieży wzięło udział w uroczystościach kończących tzw. „Misję Młodych" w Madrycie.