Z 1809 do 2158 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w poniedziałek na codziennej konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie. W całym kraju zakażonych jest obecnie 23 tysiące osób.
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w poniedziałek, w ramach walki z koronawirusem, wprowadzenie na 30 dni ograniczeń dotyczących podróży do Unii Europejskiej. Temat ten poruszą podczas wtorkowej telekonferencji przywódcy 27 krajów UE.
Dietmar Hopp, właściciel firmy Curevac ocenia, że są szanse, aby szczepionka przeciwko koronawirusowi była gotowa jesienią. W wywiadzie z kanałem Sport 1 Hopp zapowiedział, że próby USA zapewnienia sobie szczepionki na wyłączność nie mają szans powodzenia.
Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans znalazł się na kwarantannie domowej w związku z kontaktem z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa - poinformował w poniedziałek rzecznik KE Eric Mamer. Timmermans czuje się dobrze.
Pierwszy uczestnik testów klinicznych szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi otrzyma w poniedziałek eksperymentalną dawkę - poinformował przedstawiciel rządu amerykańskiego.
Strony pełne nekrologów w gazecie to "prawdziwy cios" - przyznał redaktor naczelny dziennika "L'Eco di Bergamo" Alberto Ceresoli. W weekendowym numerze takich stron było 11. W rejonie Bergamo w Lombardii panuje największy we Włoszech kryzys z powodu epidemii.
Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w poniedziałek o 16 przypadkach zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby i 14 zgonach. Oznacza to nieznaczny spadek zakażeń - w niedzielę była mowa o 20 przypadkach i wzrost liczby zgonów, w niedzielę było ich 10.
Wymóg przebadania pasażerów powracających m.in. z Europy pod kątem SARS-CoV-2 spowodował wielogodzinne kolejki na międzynarodowych lotniskach w USA. Szczególnie zatłoczone są takie porty jak JFK, skąd w niedzielę zabrano 3 osoby do szpitala, Newark i O'Hare.
Na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę rząd Czech zarządził wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się osób na terenie kraju. Dozwolone są tylko dojazdy do pracy, wizyty u lekarza i wyjścia do sklepów, w których trzeba zachować 2-metrowy odstęp od innych.
Wszystkie puby i bary w Irlandii, włącznie z barami w hotelach, powinny być zamknięte od północy w nocy z niedzieli na poniedziałek przynajmniej do 29 marca - ogłosił w niedzielę wieczorem rząd tego kraju w ramach działań, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.