Trzy dyscypliny: wspinaczka sportowa, karate, skateboarding, czyli jazda na deskorolce i surfing w Tokio zadebiutują w olimpijskim programie. Po 13 latach wraca baseball/softball. Nowych będzie też 15 konkurencji, choć część z nich już na igrzyskach rozgrywano.
Na Łotwie obowiązkowe będą szczepienia przeciwko koronawirusowi dla pracowników służby zdrowia i oświaty - zdecydował w środę rząd tego kraju. W innych branżach pracodawcy będą mieli prawo zwolnić pracownika, jeśli ten się nie zaszczepi.
Badania przeprowadzili holenderscy naukowcy analizując dane medyczne blisko 15 tys. pacjentów.
Ojciec obrońcy piłkarskiej reprezentacji Anglii Harry'ego Maguire'a został poturbowany przez kibiców, którzy nie mając biletów siłą wdarli się na stadion Wembley przed niedzielnym finałem mistrzostw Europy przeciwko Włochom - poinformowały brytyjskie media.
Do demonstracji doszło po prezydenckiej zapowiedzi obowiązkowych szczepień dla niektórych zawodów, a także masowe rozszerzenie certyfikatów sanitarnych na większość miejsc publicznych.
W 2020 r., w porównaniu z rokiem poprzednim, o 118 mln zwiększyła się na świecie liczba osób cierpiących głód – wynika z najnowszego raportu ONZ. To największy wzrost od dziesięcioleci. Najpoważniejsza sytuacja jest w Azji i Afryce, a także w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. W ubiegłym roku głód dotknął ponad 149 mln dzieci poniżej piątego roku życia.
Na Haiti wciąż panuje chaos, a sytuacja społeczna jest bardzo niepewna po tym, jak w ubiegłym tygodniu zamordowano prezydenta tego kraju Jovenela Moïse’a. Służby bezpieczeństwa wciąż poszukują morderców, ale przede wszystkim starają się ustalić zleceniodawców tego zamachu. „Aby odbudować zaufanie na Haiti pozostaje naprawę wiele do zrobienia” – mówi Radiu Watykańskiemu bp Launay Saturné.
Polska została zobowiązana w środę do "natychmiastowego zawieszenia" stosowania przepisów krajowych odnoszących do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Decyzję o zastosowaniu środków tymczasowych podjęła wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE Rosario Silva de Lapuerta.
Francuscy biskupi są zaniepokojeni przemianami, które zachodzą w podejściu państwa do obywatela. „Zmienia się jego filozofia. Od wolności przechodzimy do kontroli, od zaufania względem obywatela do nieufności i mnożenia wymaganych certyfikatów, które mają potwierdzić, że obywatel jest naprawdę obywatelem” – mówi Radiu Watykańskiemu przewodniczący episkopatu Francji.
Francuzi będą jutro wspominać piątą rocznicę zamachu w Nicei. 14 lipca 2016 r., w narodowe święto Francji, w tłum nicejczyków i turystów zgromadzonych na nadmorskiej promenadzie wjechała ciężarówka prowadzona przez tunezyjskiego islamistę, taranując na odcinku niemal dwóch kilometrów wszystkich napotkanych ludzi, w tym rodziny z dziećmi. Zginęło 87 osób, 458 zostało rannych. Do zamachu przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.