Co najmniej 19 osób zginęło, a prawie 200 zostało rannych w starciach milicji z manifestantami w kilku miastach Kirgistanu, przede wszystkim w stolicy, Biszkeku - podała w środę rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia. Opozycja mówi o 100 zabitych, a jej lider podejmie rozmowy z prezydentem.
Prokuratura Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie w sprawie wykrycia dopingu u Kornelii Marek - poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Monika Lewandowska.
O konkretne akty solidarności z osobami, które ucierpiały na skutek ulewnych opadów, które od poniedziałku wieczór nękają brazylijski stan Rio de Janeiro zaapelowała tamtejsza kuria archidiecezjalna. Katastrofa spowodowała śmierć co najmniej 95 osób, a 44 zostały hospitalizowane.
Podczas środowej debaty kluby parlamentarne PO, Lewicy i PSL oraz koło SdPl poparły projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Przeciwne projektowi były klub PiS oraz koło Polska Plus. Projekt ustawy ma zostać poddany głosowaniu jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu, które zakończy się w piątek 9 kwietnia.
Wszystkie ugrupowania poparły w środę w Sejmie wprowadzenie do polskiego prawa definicji handlu ludźmi i niewolnictwa oraz doprecyzowanie odpowiedzialności karnej dowódców za zbrodnie popełnione przez podwładnych. Te zmiany przewiduje nowela Kodeksu karnego.
Parlament Kirgistanu znalazł się w środę w rękach demonstrantów, którzy protestują przeciw polityce prezydenta Kurmanbeka Bakijewa. Demonstranci podpalili też budynek prokuratury generalnej - poinformowała z Biszkeku agencja AFP.
Krakowski sąd umorzył w środę postępowanie wobec dwóch byłych funkcjonariuszy SB, oskarżonych o znęcanie się w 1980 r. nad zatrzymanym opozycjonistą Pawłem Witkowskim, uznając, że czyny, których się oni dopuścili uległy przedawnieniu w 1995 r.
W środę po południu w Smoleńsku rozpoczęło się spotkanie premierów Polski i Rosji, Donalda Tuska i Władimira Putina, z przewodniczącymi polsko-rosyjskiej Grupy ds. Trudnych Adamem Rotfeldem oraz Anatolijem Torkunowem.
Wicepremier Ukrainy Wołodymyr Semynożenko zwrócił się do Polski z prośbą o pomoc w zbieraniu materiałów archiwalnych na temat działalności Stepana Bandery, przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) - informuje portal internetowy rządu ukraińskiego.
Ogłoszona w środę w Bratysławie z okazji 65. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej wspólna deklaracja prezydentów Rosji i Słowacji o przyjacielskich stosunkach obu państw nie zawiera wzmianki o inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 r.