Kard. Stanisław Dziwisz ustanowił kościół klasztorny bonifratrów pw. Trójcy Przenajświętszej w Krakowie diecezjalnym sanktuarium św. Jana Bożego.
Niemal każdego dnia do sanktuarium przybywają tysiące młodych, by zawierzyć Maryi nie tylko czas egzaminów, ale także swoją przyszłość.
Nic tak bardzo nie rani i tak bardzo nie gniewa wiernych, jak przywiązanie duchowieństwa do pieniędzy – usłyszał dziś Papież od swego rekolekcjonisty.
Zarząd PO zajmie się w czwartek dalszą reorganizacją partii - powołany ma zostać m.in. skład komisji, która opracuje zmiany w statucie Platformy. Niewykluczone, że władze PO zbiorą się też w sobotę, by omówić kwestię rezolucji europarlamentu nt. Polski.
Jedynym wyjściem po środowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie noweli ustawy o TK jest zmiana konstytucji - ocenili politycy klubu Kukiz'15.
Przypadająca 13 marca trzecia rocznica wyboru papieża Franciszka jest dobrą okazją do przedstawienia szeregu danych statystycznych, obrazujących obecny pontyfikat. Między innymi Ojciec Święty odbył w tym czasie 12 podróży zagranicznych, podczas których odwiedził 20 krajów, 11 razy udawał się do różnych diecezji i regionów Włoch oraz wizytował także 11 parafii rzymskich.
Odpowiedź w sprawie projektu opinii na temat zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym została wysłana do Komisji Weneckiej - poinformował PAP w środę wiceszef MSZ Aleksander Stępkowski. Komisja zajmie się tą sprawą w piątek.
Kilkanaście zapisów nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS jest niekonstytucyjnych - orzekł w środę niejednogłośnie Trybunał Konstytucyjny. Uznał też, że cała nowela jest sprzeczna m.in. z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji.
Na portalu ekai.pl pojawił się komentarz Antoniego Szymańskiego, senatora PiS, do hasła tegorocznej manify – „Aborcja w obronie życia”. Artykuł tylko pozornie pisany jest z pozycji pro-life. W praktyce powiela manipulacje stosowane od lat przez środowisko "Gazety Wyborczej". Sprowadzają się one do twierdzenia, że delegalizacja aborcji nie jest priorytetem, a o wiele lepsze skutki przynosi zapewnianie „wsparcia materialnego, psychologicznego i materialnego dla kobiet w ciąży” - pisze Jacek Januszewski.
Zostało przyniesione w torbie podróżnej i nie dawało oznak życia.