Radek Brzózka dobrze wspominał III LO W Płocku, do którego uczęszczał
Radek Brzózka dobrze wspominał III LO W Płocku, do którego uczęszczał
Agnieszka Kocznur/ GN

Działaj poza szkołą!

Brak komentarzy: 0

Agnieszka Kocznur

publikacja 07.12.2012 13:00

Ważne, aby szybko poznać odpowiedź na pytanie: „ Czym dla mnie jest satysfakcja?” i wtedy szukać odpowiedzi, jak ją osiągnąć? - mówił Radek Brzózka w czasie spotkania z młodymi.

Gościem specjalnym III edycji Giełdy Instytucji Szkoleniowych i Szkół Wyższych był płocczanin, dziennikarz i prezenter telewizyjny Radek Brzózka. W Orlen Arenie, opowiadał młodym o swojej drodze do sukcesu, przeszkodach i ważnych wyborach życiowych. Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku zorganizowała też konferencję w ramach partnerstwa lokalnego pod nazwą „Edukacja - Dialog – Satysfakcja". Wszystko po to, by wyjść naprzeciw potrzebom osób młodych, bezrobotnych i poszukujących pracy. 

- Na hasło satysfakcja, sukces zawodowy i życiowy każdy ma jakieś skojarzenie, dla jednych będzie to szczęśliwa rodzina, dla innych jakiś sukces biznesowy. Najpierw myślimy o swojej przyszłości a później życie zaczyna weryfikować nasze założenia. Czasem okazuje się, że te wyobrażenia były kompletnie nieadekwatne do rzeczywistości -mówił Brzózka. Jak przyznał - wybrał studia informatyczne, które po trzech miesiącach rzucił. Jednak zapewniał, że informatyka nadal jest jego wielką pasją.

Dziennikarz śmiało krytykował nasz system edukacyjny i szkolnictwo. – System edukacyjny jest tak skonstruowany, że w zasadzie nie mamy czasu, aby zastanowić się: „ Gdzie jestem ja? Gdzie jest ta moja satysfakcja i co naprawdę chciałbym w życiu robić? Po co idę na te studia? Może nie warto?” Jak mówił, ważne by szybko poznać odpowiedź na pytanie – „ Czym dla mnie jest satysfakcja?” i wtedy szukać odpowiedzi, jak ją osiągnąć?

Podkreślał, jak wielka jest rola systemów edukacyjnych i nauczycieli, którzy nie powodują w uczniach blokady, a otwierają ich na sukces. - W Stanach Zjednoczonych  system edukacji nie jest fantastyczny. Nie chcielibyśmy mieć amerykańskiego systemu edukacji w Polsce, ale uważam, że to, iż tam bardzo liczy się wszystko co robimy oprócz szkoły jest bardzo ważne.Tam uczniowie nie boją się działać. A ci , którzy osiągnęli sukces to nie są tylko geniusze, ale ludzie, którym inni, na jakimś etapie edukacji, zapomnieli powiedzieć: „tego się nie da zrobić”. Oni tego nie usłyszeli w swoim życiu i dlatego osiągnęli sukces. A nam od początku się mówi: „Tego się nie da zrobić, na to nie ma czasu, to jest za drogie, szkoła nie ma pieniędzy” słyszymy to cały czas – zaznaczał.

Jednocześnie mówił, że na swojej ścieżce zawodowej warto szukać inspiracji, mentorów, osób już doświadczonych, od których młodzi będą mogli się uczyć.

 

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..