USA: Patrick E. Kelly stanie na czele Rycerzy Kolumba

5 lutego Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba wybrała Patricka E. Kelly na kolejnego Najwyższego Rycerza, który będzie kontynuował misję dobroczynności, jedności i braterstwa ustanowioną przez założyciela Zakonu, błogosławionego Michaela McGivney, niemal 140 lat temu.

Obejmie on swoje obowiązki 1 marca b.r. Natomiast Carl A. Anderson przejdzie na emeryturę 28 lutego, po ponad 20 latach służby jako Najwyższy Rycerz i po osiągnięciu wieku emerytalnego 70 lat. Pozostawia on po sobie spuściznę chrześcijańskiego świadectwa i służby Kościołowi Katolickiemu, Rycerzom Kolumba oraz wspólnotom na całym świecie – czytamy w komunikacie tego największego stowarzyszenia katolickiego mężczyzn.

Patrick E. Kelly, od 1 stycznia 2017 roku był Zastępcą Najwyższego Rycerza, a wcześniej Delegatem Stanowym Dystryktu Kolumbii, Wiceprezesem Zakonu ds. Polityki Publicznej, a także pierwszym dyrektorem wykonawczym Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie.

W 2013 roku został wybrany do Rady Dyrektorów Zakonu. W 2016 roku przeszedł na emeryturę w randze kapitana Korpusu Rezerwy Wydziału Sprawiedliwości Amerykańskiej Marynarki Wojennej (ang. JAG), gdzie specjalizował się w prawie międzynarodowym i operacyjnym, a także służył jako dowódca jednostki prawa międzynarodowego na Uczelni Amerykańskiej Marynarki Wojennej (ang. United States Naval War College). Wcześniej przed długi czas pracował w sektorze publicznym, gdzie piastował funkcje doradcze w Kongresie i Departamencie Sprawiedliwości. Pełnił również funkcję Starszego Doradcy przy ambasadorze Departamentu ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej w Departamencie Stanu. Do jego obowiązków należało reprezentowanie Departamentu w dialogu ze Stolicą Apostolską i innymi państwami w kwestiach wolności religijnej.

Jako dyrektor wykonawczy Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie, nadzorował proces odnowy tego obiektu, znanego wcześniej jako Centrum Kulturalne im. Papieża Jana Pawła II, które zostało przejęte przez Radę Najwyższą w 2011 roku. W czasie jego kadencji w Sanktuarium powstała światowej klasy stała wystawa zatytułowana „Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II”. Powstały także dwa nowe miejsca kultu, w których znajdują się mozaiki sztuki sakralnej autorstwa jezuity, o. Marko Rupnika – Kościół pw. Odkupiciela Człowieka (Redemptor Hominis) oraz Kaplica Misterium Światła, w której znajdują się relikwie I stopnia krwi św. Jana Pawła II.

Patrick E. Kelly ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marquette. Posiada również tytuł magistra teologii Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Ameryki.

Wraz z żoną Vanessą mają trzy córki. Wstąpił do Rycerzy jako student uniwersytetu w Wisconsin w 1983 r.,

Rycerze Kolumba – założeni na fundamencie Zasad: Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa – zostali powołani do istnienia w 1882 roku przez bł. ks. Michaela McGivney’a, wikarego parafii Najświętszej Maryi Panny w New Haven w stanie Connecticut oraz grupę jego parafian. Chcieli nieść finansową pomoc i wsparcie chorym, niepełnosprawnym oraz potrzebującym członkom i ich rodzinom. Od piętnastu lat obecni są także w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
7°C Czwartek
dzień
8°C Czwartek
wieczór
6°C Piątek
noc
3°C Piątek
rano
wiecej »