Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Jak informuje IMGW, przeważająca część Europy znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Alpami. Pogodę kształtują pofalowane, powoli przemieszczające się fronty atmosferyczne. Jedynie północno-zachodnie krańce kontynentu znajdują się pod wpływem wyżu. Polska jest w zasięgu zatoki związanej z wcześniej wspomnianym niżem, na południu kraju zaznaczy się obecność frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, cieplejszej na południu i chłodniejszej na północy.
Antonia i Bibi to kolejne dwa groźne niże, które przyniosą w nadchodzącym tygodniu deszczową pogodę oraz silny i porywisty wiatr. Jak informuje IMGW, już najbliższej nocy wiatr osiągnie prędkość do 90 km/h.
Inflacja w styczniu wyraźnie przekroczyła 10 proc. Najważniejszym czynnikiem niepewności jest skala zmian cen żywności w ubiegłym miesiącu - powiedział PAP ekonomista ING BSK Adam Antoniak.
Rada Polityki Pieniężnej we wtorek podniesie stopy procentowe o 50 pkt. bazowych, a do końca 2022 r. stopy wzrosną do 4 proc. - powiedział PAP główny ekonomista Banku Millennium Grzegorz Maliszewski.
"Jeśli wariant Omikron całkowicie wymknie się szczepionkom, stanie się praktycznie innym wirusem i będzie to pandemia B"- taką opinię wyraził włoski ekspert, były dyrektor krajowej, a następnie Europejskiej Agencji Leków Guido Rasi w telewizji RAI.
Komisja Europejska podwyższyła w czwartek prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 r. z 4,8 proc. do 4,9 proc. Jednocześnie podtrzymała prognozę, że w przyszłym roku polska gospodarka urośnie o 5,2 proc. KE prognozuje, że inflacja wyniesie w 2021 r. 5,0 proc., a w 2022 r. 5,2 proc.
Inflacja w tym roku wyniesie 4,9 proc. a wzrost PKB osiągnie poziom 5,3 proc. - wynika z listopadowej projekcji inflacji i wzrostu PKB zamieszczonej w opublikowanym przez NBP "Raporcie o inflacji".
Inflacja na koniec roku przekroczy poziom 7 proc. - wynika z prognoz ekonomistów, z którymi rozmawiała PAP. Przyznają jednak, że ze względu na to, że inflacja co miesiąc zaskakuje swoją wysokością, możliwe są i wyższe poziomy.
Drewno i materiały budowlane będą prawdopodobnie drożeć także w przyszłym roku, ale już nie z takim natężeniem, jakie obserwowaliśmy w pierwszej połowie 2021 r. - przewiduje Kamil Mikołajczyk, dyrektor ds. sektora produkcji przemysłowej w banku Santander.
Dynamika zakażeń koronawirusem w Polsce jest obecnie bardzo zbliżona do tej sprzed roku - wynika z modelu przygotowywanego przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej. W połowie września dzienna liczba zakażeń wyniesie prawdopodobnie 500-600 osób. A pod koniec listopada może osiągnąć nawet ponad 30 tys.