Polska - Anglia 1:1

Na Stadionie Narodowym zakończył się mecz Polska - Anglia. Mieliśmy sporą przewagę, cały mecz dyktowaliśmy warunki gry, ale zabrakło nam skuteczności. W Warszawie po dobrym meczu Biało-czerwoni zremisowali 1:1 z Synami Albionu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale kibice mogą być zadowoleni z dobrej gry Polaków.

Obie drużyny zaczęły mecz ostrożnie. W dziewiątej minucie kilkanaście metrów przed polem karnym znalazł się Kamil Grosicki, ale nie trafił dobrze w piłkę. W lepszej sytuacji był w 28. minucie Robert Lewandowski, który wbiegł z prawej strony w pole karne, jednak uderzył niecelnie.

Anglicy, czekający na błąd Polaków, pierwszą groźną akcję stworzyli dopiero w 31. minucie i... zdobyli gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stevena Gerrarda słynny napastnik Manchesteru United Wayne Rooney trafił głową do siatki.

Pięć minut później na płaski strzał z dystansu zdecydował się jego klubowy kolega Tom Cleverley, ale piłka przeszła obok słupka.

Goście starali się kontrolować przebieg na boisku, jednak w 43. minucie nie upilnowali Kamila Grosickiego. Szybki skrzydłowy, aktywny w pierwszej połowie, wbiegł w pole karne, ale oddał niecelny strzał zewnętrzną częścią buta.

Druga część rozpoczęła się od kiksu środkowych obrońców Anglii, ale nikt z podopiecznych Waldemara Fornalika nie skorzystał z prezentu. Chwilę potem mocno z dystansu strzelił Ludovic Obraniak - bramkarz Joe Hart wybił piłkę na rzut rożny. "Polska, biało-czerwoni" - rozległo się z trybun. Przewaga gospodarzy rosła, a wraz z nią jakość dopingu na trybunach.

Anglicy coraz częściej byli zmuszani do obrony. W 60. minimalnie niecelnie kopnął Łukasz Piszczek, który za swój strzał otrzymał gromkie brawa. Goście zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. W 70. minucie okazało się, że to może być również broń biało-czerwonych. Po dośrodkowaniu Obraniaka z rzutu rożnego efektownym strzałem głową popisał się obrońca włoskiego Torino Kamil Glik. Angielski bramkarz był bez szans...

Do końca oba zespoły skupiły się przede wszystkim na obronie, sprawiając wrażenie zadowolonych z wyniku. W ten sposób biało-czerwoni powtórzyli rezultat z Wembley z 1973 roku, dokładnie 39 lat później.

Nasza relacja minuta po minucie:

POLSKA 1:1 ANGLIA

Bramki: dla Polski - Kamil Glik (70., głową); dla Anglii - Wayne Rooney (31., głową). Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy). Widzów: ok. 47 tys.

KONIEC MECZU!

90 min. rzut wolny dla Polski.

89 min. zmiana: Ariel Borysiuk wchodzi za Ludovica Obraniaka.

88 min. rzut rożny dla Polaków. Lescott wybija piłkę po dośrodkowaniu Obraniaka.

87 min. Kontra Polaków zakończona fatalnym zagraniem Lewandowskiego.

86 min. Milner bardzo groźnie zagrywa w naszym polu karnym, ale Tytoń ratuje nas w ostatniej chwili!

85 min. Milner dośrodkował piłkę na głowę Welbecka, ale ten uderzył daleko od bramki

83 min. zmiana w polskiej ekipie. Schodzi Kamil Grosicki, a za niego na boisku pojawia się Arkadiusz Milik.

81 min. Lewandowski biegnie z kontrą, ale piłka uciekła wprost pod nogi Harta.

80 min. rzut rożny dla Biało-czerwonych.

78 min. Piszczek zagrywa do Lewandowskiego, ale polski napastnik został uprzedzony przez obrońcę. Wydawało się, że Anglik dotknął piłkę ręką, ale powtórki pokazały, że nic takiego nie miało miejsca. Było bardzo groźnie.

73 min. zmiana w zespole Anglików. Z boiska schodzi Wayne Rooney i wchodzi Alex Oxlade-Chamberlain.

70 min. GOL!!! 1:1 Kamil Glik wyrównuje! Polska odrabia straty! Dośrodkowanie Obraniaka z rzutu rożnego spada na głowę Glika, który pokonał Harta!!!

69 min. Błąd Wawrzyniaka po której Milner wypuścił Welbecka, który znalazł się sam na sam z Tytoniem. Polski bramkarz odważną interwencją zdołał jednak zatrzymać Anglika.

67 min. zmiana w zespole Anglików. Z boiska schodzi Jermain Defoe i wchodzi Danny Welbeck.

66 min. dośrodkowanie Gerrarda spada na nogę Defoe, ale napastnik uderzył niecelnie.

65 min. żółta kartka dla Kamila Glika (POL) za zagranie piłki ręką.

63 min. zmiana: na ławkę schodzi Paweł Wszołek, którego zmienia Adrian Mierzejewski

61 min. Silne uderzenie Piszczka trafia w boczną siatkę bramki Harta! Niestety, tylko w boczna siatkę.

59 min. Ależ mieliśmy szansę! Po centrze Piszczka, piłka przechodzi do Obraniaka, który zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Strzał został jednak zablokowany.

57 min. po długim zagraniu od Milnera do Defoe, Tytoń interweniuje głową przed własnym polem karnym.

55 min. Piszczek zagrywa przed pole karne do Polanskiego, który zamiast uderzać na bramkę, wypuścił piłkę do przodu i ją stracił.

55 min. Grosicki uderza z dystansu, ale strzał został zablokowany.

53 min. ładne wyjście Polaków prawą stroną. Niestety dośrodkowanie Piszczka fatalne i tracimy piłkę

50 min. niewykorzystany rzut rożny Polaków.

50 min. Obraniak bliski wyrównania!!! Hart z najwyższym trudem broni strzał Polaka!

48 min. niebezpieczna kontra Anglików, na szczęście Defoe zablokowany.

47 min. doskonała szansa Polaków!!! Grosicki centruje w pole karne, Wszołek nie wykorzystał błędu Jagielki

45 min. ROZPOCZYNA SIĘ DRUGA POŁOWA. TRENERZY NIE WPROWADZILI ZMIAN.

45 min. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

45 min. szybka kontra R. Lewandowskiego, który minął jednego obrońcę, ale stracił piłkę przy próbie minięcia drugiego.

44 min. rewelacyjne zagranie Lewandowskiego do Grosickiego, ten jednak w polu karnym uderzył fatalnie i daleko od bramki.

40 min. rzut rożny dla Polaków, ale nic z tego nie wynika.

39 min.  żółta kartka dla Ashley'a Cole (ANG)

37 min. Piszczek strzela na bramkę Anglików, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

36 min. rzut wolny dla Anglików. Polscy obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

34 min. bardzo niecelny strzał Wawrzyniaka.

34 min. Lewandowski przegrał pojedynek główkowy z Lescottem w polu karnym Synów Albionu.

33 min. ładna akcja Polaków, zagranie Grosickiego do Wawrzyniaka, ale ten zwleka z oddaniem strzału i piłkę przejęli Anglicy.

31 min. GOL! Niestety dla Anglików. W. Rooney nie upilnowany strzela głową. Anglia prowadzi 1:0. Asysta Gerrarda.

28 min. Fantastyczna akcja R. Lewandowskiego prawym skrzydłem zakończona groźnym strzałem z ostrego kąta, który jednak minął bramkę.

27 min. rzut rożny dla Anglików. Gerrard centruje do Rooneya, ale jego zagranie zostało przejęte przez obrońców.

22 min. Centra Obraniaka z rzutu wolnego, ale obrońcy Anglii wybijają piłkę od własnej bramki.

19 min. pierwsza interwencja Przemysława Tytonia. Uderzał Rooney.

13 min. groźna akcja polskiej drużyny, zakończona interwencją bramkarza gości.

11 min. żółta kartka dla Eugena Polanskiego (POL)