Rosja: reforma nauczania w Petersburskiej Akademii Duchownej

![][1]Duże zmiany w programie nauczania w prawosławnej Petersburskiej Akademii Duchownej oraz w seminarium zapowiedział rektor, bp Konstanty. Na zakończenie uroczystej liturgii, otwierającej nowy rok akademicki, poinformował on o wprowadzeniu piątego roku studiów w seminarium oraz o pracach nad nowym programem nauczania. Celem tych zmian jest wzrost liczb [1]: zdjecia/prawoslawieaniol.gif

Reklama

Duże zmiany w programie nauczania w prawosławnej Petersburskiej Akademii Duchownej oraz w seminarium zapowiedział rektor, bp Konstanty. Na zakończenie uroczystej liturgii, otwierającej nowy rok akademicki, poinformował on o wprowadzeniu piątego roku studiów w seminarium oraz o pracach nad nowym programem nauczania. Celem tych zmian jest wzrost liczby osób o dużej wiedzy i szerokich horyzontach, którzy będą potem pracować w seminariach i w parafiach.

Biskup oświadczył, że wszystkie wydziały Akademii (teologiczny, historii Kościoła i filologiczny) otrzymały polecenie opracowania nowego trzyletniego programu nauczania, przy czym chodzi o to, aby był on ujednolicony z Moskiewską Akademią Duchowną.

Szczególną uwagę rektor poświęcił kształceniu w seminarium, podkreślając, że bieżący rok ma charakter “przejściowy”. Alumni obecnego czwartego roku otrzymają możliwość wyboru: czy będą chcieli już zakończyć studia czy pójdą do utworzonej w tym roku piątej klasy seminarium. Poinformował także, że z placówką współpracują najlepsi wykładowcy z Uniwersytetu Petersburskiego i innych wyższych uczelni miasta. Studenci Akademii będą też uczęszczać na zajęcia w Ermitażu.

Wraz ze wzrostem poziomu nauczania musi iść też rozwój życia duchowego – oświadczył biskup. Wezwał studentów, aby jak najczęściej uczestniczyli w nabożeństwach i przystępowali do sakramentów, “nabierając nawyków, które winny stać się koniecznością w życiu”.

Obecnie ta prawosławna uczelnia liczy 568 alumnów. W bieżącym roku do Akademii i seminarium przyjęto 139 osób.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
0°C Piątek
rano
5°C Piątek
dzień
5°C Piątek
wieczór
3°C Sobota
noc
wiecej »

Reklama