Apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała 6 września apel o głosowanie w wyborach parlamentarnych tylko na kandydatów, którzy gwarantują ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Głębokie zaniepokojenie musi budzić deklarowana i wpisana do programu wyborczego SLD-UP zapowiedź przywrócenia możliwości zabijania dzieci poczętych” – czytamy w oświadczeniu Federacji.

Reklama

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 136 organizacji społecznych działających na rzecz ochrony życia i rodziny, zwraca się do wszystkich Polaków z gorącym apelem o wzięcie udziału w wyborach parlamentarnych i głosowanie tylko na tych kandydatów, którzy gwarantują ochrone fundamentalnych praw człowieka i rodziny, w tym szczególnie prawa do życia.

Głębokie zaniepokojenie musi budzić deklarowana i wpisana do programu wyborczego przez wiodącą w sondażach koalicję SLD-Unia Pracy zapowiedź przywrócenia możliwości zabijania dzieci poczętych. Prawo chroniące życie jest wielka zdobyczą polskiej demokracji i wbrew opinii środowisk skrajnych, przynosi dobre owoce i dobrze służy zarówno dziecku, jego matce, jak i całemu społeczeństwu – w większości akceptującemu prawną ochronę dziecka poczętego.

Przypominamy również, że koalicja SLD-UP wielokrotnie popierała rozwiązania uderzające w rodzinę, opowiadała się za swobodą pornografii oraz występowała przeciw wielu rozwiązaniom sprzyjającym rodzinom – np. przeciw ulgom podatkowym na dzieci i innej pomocy dla rodzin najuboższych.

Czujemy się w obowiązku przestrzec przed poparciem formacji, która chce spowodować głęboki konflikt i podział społeczny, uderzając w podstawowe prawo człowieka, jakim jest prawo do życia.


W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Prezydium Zarządu

dr Paweł Wosicki – prezes,

Antoni Szymański – wiceprezes,

Antoni Zięba – wiceprezes

Ewa Kowalewska

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
0°C Piątek
rano
5°C Piątek
dzień
5°C Piątek
wieczór
3°C Sobota
noc
wiecej »

Reklama