Kard. Tucci: pielgrzymka Papieża do Kazachstanu nie będzie odwołana

![][1]Kard. Roberto Tucci jest pewien, że mimo napiętej sytuacji międzynarodowej papież Jan Paweł II uda się z pielgrzymką do Kazachstanu i Armenii, planowaną na 22-27 września. – Nigdy nie wątpiłem, że Papież potwierdzi tę wizytę, powiedział 20 września w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Roberto Tucci SI, który przez 20 lat był odpowiedzialny za zagraniczne po [1]: zdjecia/tucci1.gif

Reklama

Kard. Roberto Tucci jest pewien, że mimo napiętej sytuacji międzynarodowej papież Jan Paweł II uda się z pielgrzymką do Kazachstanu i Armenii, planowaną na 22-27 września. – Nigdy nie wątpiłem, że Papież potwierdzi tę wizytę, powiedział 20 września w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Roberto Tucci SI, który przez 20 lat był odpowiedzialny za zagraniczne podróże papieża Jana Pawła II.

W obliczu zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku i Waszyngtonie pojawiały się pogłoski na temat możliwości odwołania pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Kazachstanu i Armenii.

Kard. Tucci podkreślił, że kazachski islam jest dość tolerancyjny. – Zanim doszło do tragicznych wydarzeń w USA, władze nie tylko polityczne, ale też religijne wyrażały wielką sympatię dla papieskiej pielgrzymki. Zwrócił uwagę na informacje docierające od organizatorów, że Kazachowie prześcigają się wręcz w chęci zdobycia kart wstępu na spotkanie z Ojcem Świętym. – Sądzę, że z pewnością zostaną zaostrzone środki bezpieczeństwa zarówno w Armenii jak i w Kazachstanie. Myślę też, że Papież uczynił bardzo dobrze, potwierdzając tę wizytę – powiedział kardynał.

Kard. Roberto Tucci SI zwrócił też uwagę przywódcom politycznym krajów zachodnich, że „po zamachach w USA istnieje niewątpliwie potrzeba sprawiedliwości”, ale z drugiej strony odpowiedź na te okrutne czyny nie może potęgować nienawiści.

W rozmowie z Radiem Watykańskim wyraził opinię, że „wielkie niebezpieczeństwo polega obecnie na tym, że nie uda się wyznaczyć ściśle określonych celów i że atak może objąć całą ludność kraju, pośród której są także fundamentaliści”.

– Sądzę, że USA w ścisłej współpracy z innymi krajami zachodnimi powinny w sposób szczególny zadbać o bezpieczeństwo i o to, by stwierdzić z całą pewnością, kto dokładnie zaplanował tę zbrodniczą operację oraz uchwycić jej sprawców, uważa 80-letni kardynał - przewodniczący Komitetu Koordynacyjnego Radia Watykańskiego.

Kard. Tucci podkreślił, że „aby móc podjąć właściwe decyzje należy zachować spokój i jasny, niczym nie zmącony umysł”. Nie wolno też stwarzać okazji do podburzania ludności w krajach arabskich, ani też mniejszości muzułmańskiej w krajach Zachodu, gdyż w chwili obecnej jest ona prawdopodobnie bardziej niż kiedykolwiek dotąd gotowa do uczestniczenia w zbrodniczych akcjach, uważa watykański hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
-3°C Środa
rano
0°C Środa
dzień
1°C Środa
wieczór
-1°C Czwartek
noc
wiecej »

Reklama