USA: Post do końca wojny

![][1]Do postu przynajmniej raz w tygodniu aż do zakończenia wojny w Afganistanie wezwał wszystkich wiernych archidiecezji waszyngtońskiej miejscowy metropolita kard. Theodore McCarrick. Podkreślił, że ten święty obowiązek wyrzeczenia i pokuty „ma na celu wyprosić u Boga przebaczenie dla wszystkich Jego dzieci – zarówno przyjaci [1]: zdjecia/arch/kardynal/tmb/McCarrick-Theodore-Edgar.gif

Reklama

Do postu przynajmniej raz w tygodniu aż do zakończenia wojny w Afganistanie wezwał wszystkich wiernych archidiecezji waszyngtońskiej miejscowy metropolita kard. Theodore McCarrick. Podkreślił, że ten święty obowiązek wyrzeczenia i pokuty „ma na celu wyprosić u Boga przebaczenie dla wszystkich Jego dzieci – zarówno przyjaciół, jak i wrogów”.

Kardynał poprosił wszystkich katolików, aby w ten sposób wyrazili przed Bogiem swe pragnienie życia w bezpiecznym i sprawiedliwym świecie i błagali Go o taką odmianę, aby „mężczyźni i kobiety na tej Ziemi nie musieli nigdy żyć w strachu i niepewności”.

Metropolita waszyngtoński pozostawił samym wiernym wybór dnia postu, zalecając jednak piątek jako dzień szczególny dla wszystkich chrześcijan, gdyż w tym dniu Jezus Chrystus umarł w mękach za zbawienie ludzkości. Kardynał zwrócił przy tym uwagę, że jest to także dzień święty dla muzułmanów. „Dlatego naturalnym wyborem jest piątek, gdyż w ten sposób podkreślimy nasze wsparcie, szacunek i miłość wobec wyznawców islamu” – zaznaczył kard. McCarrickArcybiskup Waszyngtonu. Podkreślił też, że jednocząc się w piątek z muzułmanami, katolicy pokażą, że nie obciążają całej religii za winy kilku jej wyznawców i że okazują pragnienie doprowadzenia do pokoju na świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-9°C Poniedziałek
noc
-10°C Poniedziałek
rano
-8°C Poniedziałek
dzień
-7°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »

Reklama