Jak walczyć z pedofilią?

Konferencja Biskupów Francji opublikowała broszurę zatytułowaną "Walka z pedofilią" ("Lutter contre la pédophilie"). Adresowana przede wszystkim do wychowawców publikacja jest owocem prac zespołu ekspertów i przedstawicieli Kościoła katolickiego we Francji. Praca ta została uznana za oficjalny poradnik Kościoła i przeznaczona jest przede wszystkim dla wszystkich księży, zakonników, katechetów i bi

Reklama

Konferencja Biskupów Francji opublikowała broszurę zatytułowaną "Walka z pedofilią" ("Lutter contre la pédophilie"). Adresowana przede wszystkim do wychowawców publikacja jest owocem prac zespołu ekspertów i przedstawicieli Kościoła katolickiego we Francji. Praca ta została uznana za oficjalny poradnik Kościoła i przeznaczona jest przede wszystkim dla wszystkich księży, zakonników, katechetów i biskupów.

Jeden z inicjatorów i redaktorów dokumentu, bp Jacques David, ordynariusz Evreux, powiedział, że "Kościół pragnie być solidarny z instytucjami kraju walczącymi z wszelkimi przejawami seksualnego wykorzystywania nieletnich i niedwuznacznie potępia te zbrodnie". "Pragniemy udowodnić, że Kościół nie uważa się za tego, który stoi ponad zasadami ewangelicznymi" - podkreślił bp David.

Dziennik "La Croix" uznał publikację za "akt odwagi", szczególnie po fali skandali związanych z molestowaniem seksualnym nieletnich przez duchowieństwo w Stanach Zjednoczonych i uważa, że jest on w pełni zgodny z pozycją zajętą w kwestiach pedofilii przez papieża Jana Pawła II w ub. tygodniu podczas spotkania z kardynałami amerykańskimi w Watykanie.

Stanowisko Papieża w tej sprawie było szeroko i w bardzo przychylnym tonie omawiane przez francuskie media.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-1°C Piątek
wieczór
-2°C Sobota
noc
-4°C Sobota
rano
-3°C Sobota
dzień
wiecej »

Reklama