Jak walczyć z pedofilią?

Konferencja Biskupów Francji opublikowała broszurę zatytułowaną "Walka z pedofilią" ("Lutter contre la pédophilie"). Adresowana przede wszystkim do wychowawców publikacja jest owocem prac zespołu ekspertów i przedstawicieli Kościoła katolickiego we Francji. Praca ta została uznana za oficjalny poradnik Kościoła i przeznaczona jest przede wszystkim dla wszystkich księży, zakonników, katechetów i bi

Konferencja Biskupów Francji opublikowała broszurę zatytułowaną "Walka z pedofilią" ("Lutter contre la pédophilie"). Adresowana przede wszystkim do wychowawców publikacja jest owocem prac zespołu ekspertów i przedstawicieli Kościoła katolickiego we Francji. Praca ta została uznana za oficjalny poradnik Kościoła i przeznaczona jest przede wszystkim dla wszystkich księży, zakonników, katechetów i biskupów.

Jeden z inicjatorów i redaktorów dokumentu, bp Jacques David, ordynariusz Evreux, powiedział, że "Kościół pragnie być solidarny z instytucjami kraju walczącymi z wszelkimi przejawami seksualnego wykorzystywania nieletnich i niedwuznacznie potępia te zbrodnie". "Pragniemy udowodnić, że Kościół nie uważa się za tego, który stoi ponad zasadami ewangelicznymi" - podkreślił bp David.

Dziennik "La Croix" uznał publikację za "akt odwagi", szczególnie po fali skandali związanych z molestowaniem seksualnym nieletnich przez duchowieństwo w Stanach Zjednoczonych i uważa, że jest on w pełni zgodny z pozycją zajętą w kwestiach pedofilii przez papieża Jana Pawła II w ub. tygodniu podczas spotkania z kardynałami amerykańskimi w Watykanie.

Stanowisko Papieża w tej sprawie było szeroko i w bardzo przychylnym tonie omawiane przez francuskie media.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
23°C Piątek
dzień
23°C Piątek
wieczór
20°C Sobota
noc
17°C Sobota
rano
wiecej »