Nabrali wody w usta

Stolica Apostolska wyraziła zdumienie, że po upływie ponad dwóch tygodni od wydalenia z Rosji bpa Jerzega Mazura nie ma jeszcze żadnych informacji dotyczących przyczyn tej decyzji. W ogłoszonym 7 maja w Watykanie oświadczeniu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro Valls przypomniał, że Watykan już następnego dnia po wydaleniu 19 kwietnia bp. Jerzego Mazura z terytorium Federacji

Reklama

Stolica Apostolska wyraziła zdumienie, że po upływie ponad dwóch tygodni od wydalenia z Rosji bpa Jerzega Mazura nie ma jeszcze żadnych informacji dotyczących przyczyn tej decyzji.
W ogłoszonym 7 maja w Watykanie oświadczeniu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro Valls przypomniał, że Watykan już następnego dnia po wydaleniu 19 kwietnia bp. Jerzego Mazura z terytorium Federacji Rosyjskiej zwrócił się do ministerstwa spraw zagranicznych w Moskwie o wyjaśnienie powodów, dla których odmówiono mu prawa wjazdu do Rosji. Odpowiedź nie nadeszła jednak dotąd.

Stolica Apostolska zaprotestowała przeciwko wydaleniu z Moskwy biskupa katolickiej diecezji św. Józefa w Irkucku wyrażając nadzieję, że władze rosyjskie niezwłocznie zmienią swą decyzję.
W oświadczeniu, przygotowanym przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej podkreślono, że to, co spotkało biskupa Mazura, "stanowi poważne naruszenie zobowiązań, jakie rosyjski rząd wziął na siebie jako sygnatariusz dokumentu KBWE z 1989 roku". W dokumencie ówczesnej Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (obecnie: Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie - OBWE) jest mowa o przestrzeganiu praw wspólnot religijnych do tworzenia i utrzymywania miejsc kultu, organizowania się według własnej struktury hierarchicznej i instytucjonalnej, a także do swobodnego wyboru i wymiany
personelu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
5°C Piątek
wieczór
2°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
6°C Sobota
dzień
wiecej »

Reklama