Lato w mieście?

Tego lata Papież nie pojedzie w góry - ani w Dolomity, ani do Doliny Aosty, ani w Tatry. Taką informację potwierdził rzecznik prasowy Watykanu. Przewodniczący Autonomicznego Regionu Doliny Aosty Dino Vierin wyznał, iż do ostatniej chwili miał nadzieję, że Jan Paweł II znajdzie czas na wypoczynek w Alpach a burmistrz gminy Introd, w której znajduje się odwiedzane przez Ojca Świętego Les Combes Osva

Reklama

Tego lata Papież nie pojedzie w góry - ani w Dolomity, ani do Doliny Aosty, ani w Tatry. Taką informację potwierdził rzecznik prasowy Watykanu. Przewodniczący Autonomicznego Regionu Doliny Aosty Dino Vierin wyznał, iż do ostatniej chwili miał nadzieję, że Jan Paweł II znajdzie czas na wypoczynek w Alpach a burmistrz gminy Introd, w której znajduje się odwiedzane przez Ojca Świętego Les Combes Osvaldo Naudin zasugerował, że powinien on tam przyjechać zimą.

Ujawnił, że pomysł powstania albumu fotograficznego narodził się tam w roku 2000 i przeprosił przyjeżdżających "za Papieżem" dziennikarzy, że wiele razy zmuszony był ich okłamywać. Przemawiający w imieniu watykanistów Philip Pullella z agencji Reutera przyznał, że i oni ze swej strony uciekali się do różnych wybiegów chcąc zdobyć jakieś wiadomości o wakacjach Jana Pawła II.

Rzecznik Watykanu zapytany, co sądzi o niedawnych wypowiedziach kardynałów Josepha Ratzingera i Oscara Rodrugueza Maradiagi o tym, że Papież mógłby ustąpić, gdyby okazało się, że ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie rządzić Kościołem, odpowiedział: "Mogę jedynie powtórzyć to, co Papież powiedział i to nie rok temu, ale w środę rano, w czasie audiencji generalnej. Będzie tak długo sprawować swój urząd, jak Bóg zechce. To mój jedyny punkt odniesienia".

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
-2°C Piątek
dzień
-1°C Piątek
wieczór
-2°C Sobota
noc
-4°C Sobota
rano
wiecej »

Reklama