Głęboko poruszeni i solidarni

Konferencja Biskupów Litwy wyraziła solidarność z episkopatem Rosji i poparcie dla niego w obecnym okresie "prześladowań i ucisku" Kościoła katolickiego w tym kraju. List w tej sprawie, podpisany przez przewodniczącego episkopatu litewskiego abp Sigitasa Tamkeviciusa i sekretarza bp Jonasa Borutę, otrzymał w tych dniach przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Federacji Rosyjskiej abp Tadeu

Reklama

Konferencja Biskupów Litwy wyraziła solidarność z episkopatem Rosji i poparcie dla niego w obecnym okresie "prześladowań i ucisku" Kościoła katolickiego w tym kraju. List w tej sprawie, podpisany przez przewodniczącego episkopatu litewskiego abp Sigitasa Tamkeviciusa i sekretarza bp Jonasa Borutę, otrzymał w tych dniach przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Federacji Rosyjskiej abp Tadeusz Kondrusiewicz.

"Biskupów litewskich głęboko poruszyły wiadomości o prześladowaniu Kościoła katolickiego w Rosji" - stwierdzono w liście. Przypomniano, że "jeszcze niedawno wspólnie cieszyliśmy się z odrodzenia Kościoła katolickiego na tej umęczonej ziemi i dlatego trudno nam uwierzyć, że w trzecim tysiącleciu zetkniemy się ze ślepą wrogością".

Biskupi zwrócili uwagę, że tak jak katolikom litewskim, którzy "przeszli bolesną drogę krzyżową", wierność Kościołowi pomogła przetrwać trudności "prześladowań i ucisku", tak samo katolicy rosyjscy winni "ufać Opatrzności Bożej, która prowadzi Kościół przez czas prób".

Episkopat Litwy zapewnił metropolitę Tadeusza Kondrusiewicza o swej modlitewnej jedności i solidarności z katolikami Rosji.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
-5°C Niedziela
dzień
-4°C Niedziela
wieczór
0°C Poniedziałek
noc
2°C Poniedziałek
rano
wiecej »

Reklama