Głęboko poruszeni i solidarni

Konferencja Biskupów Litwy wyraziła solidarność z episkopatem Rosji i poparcie dla niego w obecnym okresie "prześladowań i ucisku" Kościoła katolickiego w tym kraju. List w tej sprawie, podpisany przez przewodniczącego episkopatu litewskiego abp Sigitasa Tamkeviciusa i sekretarza bp Jonasa Borutę, otrzymał w tych dniach przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Federacji Rosyjskiej abp Tadeu

Reklama

Konferencja Biskupów Litwy wyraziła solidarność z episkopatem Rosji i poparcie dla niego w obecnym okresie "prześladowań i ucisku" Kościoła katolickiego w tym kraju. List w tej sprawie, podpisany przez przewodniczącego episkopatu litewskiego abp Sigitasa Tamkeviciusa i sekretarza bp Jonasa Borutę, otrzymał w tych dniach przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Federacji Rosyjskiej abp Tadeusz Kondrusiewicz.

"Biskupów litewskich głęboko poruszyły wiadomości o prześladowaniu Kościoła katolickiego w Rosji" - stwierdzono w liście. Przypomniano, że "jeszcze niedawno wspólnie cieszyliśmy się z odrodzenia Kościoła katolickiego na tej umęczonej ziemi i dlatego trudno nam uwierzyć, że w trzecim tysiącleciu zetkniemy się ze ślepą wrogością".

Biskupi zwrócili uwagę, że tak jak katolikom litewskim, którzy "przeszli bolesną drogę krzyżową", wierność Kościołowi pomogła przetrwać trudności "prześladowań i ucisku", tak samo katolicy rosyjscy winni "ufać Opatrzności Bożej, która prowadzi Kościół przez czas prób".

Episkopat Litwy zapewnił metropolitę Tadeusza Kondrusiewicza o swej modlitewnej jedności i solidarności z katolikami Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Reklama

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
5°C Piątek
dzień
5°C Piątek
wieczór
3°C Sobota
noc
0°C Sobota
rano
wiecej »

Reklama