Pod adresem krakow2016.com młodzi ludzie z całego świata znajdą przydatne informacje na temat miasta Jana Pawła II.
Strona internetowa Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ma sześć wersji językowych: polską, angielską, hiszpańską, francuską, włoską i niemiecką. Znalazły się tutaj podstawowe informacje na temat związków bł. Jana Pawła II z Krakowem, dwóch największych sanktuariów – Papieża-Polaka i Bożego Miłosierdzia oraz dane o archidiecezji krakowskiej. Na stronie umieszczono także materiały multimedialne – spoty reklamujące Kraków oraz filmiki rejestrujące pierwsze reakcje młodych Polaków na wieść o tym, że będą gościli swoich rówieśników z całego świata.
Pierwsi użytkownicy strony mogą również wysłuchać przesłania kard. Stanisława Dziwisza do młodych całego świata, w którym zapewnia on o gościnności miasta Jana Pawła II i serdecznie zaprasza do udziału w ŚDM w 2016 roku. Metropolita krakowski wyraża także nadzieję na to, że w tym czasie młodzież będzie mogła uczcić bł. Jana Pawła II na jego ojczystej ziemi jako świętego. „Ten Światowy Dzień Młodzieży będzie także wielkim dniem świętego Jana Pawła II, dziękczynieniem za postać, za osobę, za jego miłość do młodych ludzi i za to wszystko, co zostawił – wielkie dziedzictwo, którym żyjemy nadal, bo on nadal inspiruje młodych ludzi, i nie tylko młodych, do życia uczciwego, w bliskości Chrystusa, w bliskości Jego Matki, Najświętszej Maryi Panny” – powiedział kard. Dziwisz.
Strona internetowa Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zawiera również odnośniki do oficjalnych profili tego wydarzenia na portalach społecznościowych: Facebook Twitter, Youtube, Google+, Flickr, Ask.
Witryna ma charakter startowy, a menu będzie stale rozwijane tak, by każdy zainteresowany znalazł na krakow2016.com komplet najważniejszych i potrzebnych informacji.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.