Hiszpańska prasa z uznaniem o spotkaniu w Loreto

Papież wzywa młodych do odwagi, aby zahamować nieodwracalną degradację planety, czytamy w dzienniku ABC, który umieścił dzisiaj na pierwszej stronie duże zdjęcie papieża podczas mszy w Loreto.

Reklama

Wezwanie to zostało pośrednio skierowane do rządzących, którzy mają możliwości, aby podjąć konkretne kroki na świecie, by zmienić tendencje, które grożą nieodwracalną degradacją w naszym otoczeniu. Papież pochwalił zaangażowanie młodych na rzecz sprawiedliwości, promocji człowieka i jego praw czy też pokoju. Podkreślił jednak, że jednym z pól, gdzie potrzebna jest w tej chwili pilna praca wszystkich, to troska o stworzenie - czytamy w ABC. Papież do młodych: Idźcie pod prąd - takim tytułem opatrzył swoją relację ze spotkania w Loreto "La Razón". Papież zachęcił pół miliona młodzieży, która słuchała go z entuzjazmem, aby nie bała się nie iść za modą. „Nie słuchajcie głosów, które proponują modele życia naznaczone arogancją i przemocą, wywyższaniem się i szukaniem sukcesu za wszelką cenę”. Benedykt XVI zwrócił uwagę młodym i wszystkim katolikom na znaczenie szanowania i obrony Kościoła, który jest rodziną. Dziennik podkreśla też troskę Papieża o ekologię i niepokój z powodu postępującej degradacji środowiska naturalnego. Podobnie skomentował spotkanie młodzieży z papieżem w Loreto "El Mundo".

«« | « | 1 | » | »»
 • NN
  04.09.2007 08:12
  Ale chyba bardziej trafny jest ten komentarz:
  "Eksperci podkreślają, że z papieskich przemówień i tekstów w omówieniach prasowych i depeszach od dawna wyławiane są wyłącznie te fragmenty, które w jakiś sposób dotyczą polityki i drażliwych spraw bieżących, jak ekologia czy bioetyka, choć i te przedstawiane są zazwyczaj w hasłowy, uproszczony sposób. Nie ma miejsca na głębszą refleksję, o której tak często mówi papież."
  Tak komentuje portal Wiara, ale na innym miejscu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  0°C Sobota
  wieczór
  -2°C Niedziela
  noc
  -5°C Niedziela
  rano
  -4°C Niedziela
  dzień
  wiecej »

  Reklama