Francja: Potwierdzenie maryjnych objawień z Laus

Kościół oficjalnie potwierdził autentyczność objawień Matki Bożej w Laus. Ogłosił to 4 maja, w czasie sprawowanej tam uroczystej Eucharystii, biskup Gap i Embrun, Jean-Michel di Falco Leandri.

Reklama

Ostatnie potwierdzone przez Kościół objawienie maryjne we Francji dotyczyło Lourdes i miało miejsce 150 lat temu. W miasteczku Laus, położonym w górnych Alpach, Matka Boża ukazała się w 1664 r. 17-letniej Benoîte Rencurel, pasterce z pobliskiej wioski. Objawienia trwały cztery miesiące. Na koniec Maryja poprosiła o wybudowanie w Laus kościoła, gdzie poprzez sakrament pokuty pielgrzymi będą mogli doświadczać uzdrowień fizycznych i moralnych. Aż do śmierci w 1718 r. Benoîte poświęciła swoje życie na szerzenie tego przesłania Matki Bożej. Przyjmowała ona coraz liczniej przybywających pielgrzymów, pomagając im odnaleźć sens sakramentu pokuty. Od początku swego istnienia, Laus było miejscem licznych uzdrowień, które dokonywały się dzięki namaszczeniu chorego olejem z lampy płonącej w sanktuarium. Benoîte Rencurel nigdy nie spisała treści objawień. Jedyne informacje o przesłaniu Matki Bożej to świadectwa ludzi uzdrowionych i nawróconych. O tym, że przesłanie to jest ciągle aktualne, świadczy popularność kultu: każdego roku prawie 120 tys. pielgrzymów przybywa do Laus, do sanktuarium Matki Bożej, „Ucieczki grzesznych”.

«« | « | 1 | » | »»
 • ks.adam
  02.06.2008 16:58
  Szczesc Boze!
  Pozwalam sobie wniesc "mala" poprawke do artykulu, a mianowicie do zdanie twierdzacego iz objawienia w Laus trwaly cztery miesiace. Otoz przez pierwsze 4 miesiace Benoite miala codzienne objawienia Matki bozej, od wschodu az do zachodu slonca (pierwsze dwa miesiace w poblizu swojego rodzinnego domu, nastepne dwa zas juz w Laus- na wyrazne zyczenie Maryi).
  OBJAWIENIA JEDNAK TRWALY DALEJ, AZ DO KONCA ZYCIA WIZJONERKI, TO ZNACZY PRZEZ KOLEJNE 53 LATA. MONSINIORE JEAN MICHEL FALCO MOWIL O TYM WYRAZNIE W ODNIESIENIU DO DLUGOSCI OBJWIEN W MEDJUGORIE. MIALO TO MIEJSCE WTEDY GDY BISKUP MOSTARU MONS. PERIC (KWESTINUJACY OBJAWIENIA MARYI W SWOJEJ DIECEZJI) TWIERDZIL IZ W POROWNANIU Z OBJAWIENIAMI W LA SALETTE, LOURDES I INNYMI. TE Z MEDJUGORIE TRWAJA ZBYT DLUGO. WTEDY TO WLASNIE BISKUP GAP ODPOWIEDZIAL "jak to zbyt dlugo. u mnie w diecezji objawienia Matki Bozej trwaly 53 lata!!!"

  Niech Bog Wam blogoslawi
  ks.adam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  0°C Piątek
  rano
  5°C Piątek
  dzień
  6°C Piątek
  wieczór
  3°C Sobota
  noc
  wiecej »

  Reklama