Papież: Pamiętajmy o zapomnianych zmarłych

Podczas spotkania z wiernymi w Zaduszki papież Franciszek wezwał, by tego dnia wspominać wszystkich zmarłych, także tych, o których nikt nie pamięta.

Reklama

- Dwa sąsiadujące ze sobą dni, wczorajsza uroczystość Wszystkich Świętych i dzień dzisiejszy są ściśle związane ze sobą, tak jak radość i łzy znajdują w Jezusie Chrystusie syntezę, która jest podstawą naszej wiary i nadziei - mówi papież Franciszek przed popołudniową modlitwą "Anioł Pański". 

Wczoraj i dziś wiele osób odwiedza cmentarze, będące "miejscami odpoczynku" w oczekiwaniu na ostateczne przebudzenie. Sam Jezus objawił, że śmierć ciała jest jakby sen, z którego On nas przebudzi. Z tą wiarą zatrzymujemy się również duchowo przy grobach naszych bliskich, tych, którzy nas kochali i czynili nam dobro. Ale dzisiaj jesteśmy wezwani, aby pamiętać o wszystkich, także tych, o których nikt nie pamięta - zaapelował ojciec święty. 

Zaznaczył też, że modlitwa za zmarłych, zwłaszcza przez ofiarowanie za nich Eucharystii, jest najlepszą pomocą duchową, jaką możemy dać ich duszom, zwłaszcza tym najbardziej opuszczonym. - Pamięć i modlitwa za zmarłych, troska o ich groby są świadectwem ufnej nadziei, zakorzenionej w przekonaniu, że do śmierci nie należy ostatnie słowo o ludzkim losie, człowiek bowiem jest przeznaczony do życia bez granic, które ma swoje korzenie i swoje wypełnienie w Bogu - powiedział papież.

Na zakończenie spotkania z wiernymi odczytał modlitwę za zmarłych. O godzinie 18.00 papież Franciszek będzie modlił się przy grobach swych poprzedników. 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  5°C Sobota
  noc
  4°C Sobota
  rano
  5°C Sobota
  dzień
  5°C Sobota
  wieczór
  wiecej »

  Reklama