Władze już przekazały teren pod ich budowę i wydały wymagane pozwolenia.
W stolicy Egiptu powstaną trzy nowe kościoły. Władze przekazały właśnie teren pod ich budowę i wydały wymagane pozwolenia. Jednocześnie zgodziły się, by nieopodal katedry św. Marka w Kairze wznieść budynki, które będą mieścić biura i sale potrzebne do funkcjonowania patriarchatu koptyjskiego.
Egipski minister ds. infrastruktury i budownictwa stwierdził, że pozwolenia zostały wydane, by wyjść naprzeciw potrzebom duszpasterskim Kościoła i są zgodne z obowiązującym prawem.
Pochodzące z 1934 r. przepisy zabraniają wznoszenia kościołów w pobliżu szkół, kanałów żeglownych, dróg kolejowych, budynków rządowych i w strefach wypoczynkowych. Ten właśnie czynnik sprawił, że w Górnym Egipcie i na obszarach wiejskich całe miasta i wioski były pozbawione świątyń chrześcijańskich.
W październiku ub.r. rzecznik prasowy tamtejszego Kościoła katolickiego ks. Rafic Greiche wyraził przekonanie, że sytuacja zmieni się na początku 2015 r., kiedy parlament Egiptu uchwali nowe przepisy, usuwające ograniczenia związane z zezwoleniami na budowę świątyń chrześcijańskich.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.