Czas na modlitwę za chrześcijańskich muzyków

"Wierzymy, że bez ufnej modlitwy do Pana Boga nie możemy skutecznie ewangelizować poprzez muzykę chrześcijańską" – deklarują organizatorzy drugiej edycji sierpniowej akcji modlitewnej za muzyków.

Reklama

„Zapraszamy wszystkich. Młodych i starszych – wszystkich tych, którym bliska jest muzyka grana na chwałę Boga” – mówi Michał Guzek z „Chrześcijańskiego Grania” i zapowiada, że sierpień 2015 roku upłynie pod znakiem modlitwy za muzyków, młodzież grającą w salkach muzycznych oraz wydawców, media i organizatorów koncertów. „Muzyka przemienia serca i często jest pierwszym zetknięciem z żywym Słowem Bożym” – przekonują pomysłodawcy inicjatywy.

Organizatorzy akcji „Miesiąc modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej w Polsce!” (fundacja i serwis „Chrześcijańskie Granie”) przez cały sierpień zapraszają tych wszystkich, którym bliska jest muzyka chrześcijańska w Polsce, do modlitwy w intencji jej rozwoju. Obejmą modlitwą całe środowisko polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej – zarówno artystów, a także tych wszystkich, którzy działają na jej rzecz. Po raz pierwszy akcję koordynuje fundacja „Chrześcijańskie Granie”, która została powołana właśnie w celu wspierania rozwoju muzyki chrześcijańskiej.

„Wspaniała inicjatywa! Bez modlitwy ani rusz! Jestem z Wami!” – zdeklarowała na facebookowym wydarzeniu inicjatywy Kasia Leszczyńska. Z kolei Adam Batruch napisał: „Popieram całym sercem, potrzeba nam dobrej muzyki - nie tylko jakością muzyki, ale i dobrej przekazem - aby śmiało można było słuchać bez zastanawiania się czy dany utwór nie niesie za sobą złego przekazu. Poza tym słuchając dobrej muzyki uwielbia się Boga - to wspaniała forma o każdej porze dnia, nawet nie myśląc o tym!”.

Inicjatywa modlitwy o rozwój muzyki chrześcijańskiej w Polsce powstała w zeszłym roku. Podobnie jak w 2014 roku przygotowany został jasny harmonogram akcji.

W pierwszym tygodniu zaproponowano modlitwę o rozwój salek muzycznych w Polsce, za akcję „Grajmy Chrześcijańskie Granie” oraz wszystkich zaangażowanych w prowadzenie schol, zespołów amatorskich i młodych, którzy w nich grają. W drugim tygodniu modlitwą zostaną otoczeni organizatorzy festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, media, wydawcy i wszyscy ci, którzy promują muzykę chrześcijańską w Polsce. Z kolei „muzyków, zespoły i wszystkich twórców muzyki: tekściarzy, kompozytorów, realizatorów, akustyków, producentów i managerów” polecać Bogu będzie można w trzecim tygodniu akcji, a w ostatnim modlitwą objęte zostaną wszystkie inicjatywy „Chrześcijańskiego Grania”, a szczególnie: 5. Festiwal Chrześcijańskie Granie, Koncert Debiuty, Grajmy Chrześcijańskie Granie oraz nowopowstała fundacja „Chrześcijańskie Granie”.

Organizatorzy zachęcają też do nadsyłania własnych intencji. Jako modlitwę proponują codziennie dziesiątek Różańca lub Psalm 98; sugerują też możliwość postu i jałmużny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -2°C Środa
  rano
  -1°C Środa
  dzień
  0°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  wiecej »

  Reklama