Już po raz trzeci odbędzie się w dniach 22 – 23 lipca 2009 Ekumeniczny i Międzyreligijny Festiwal Jeden Bóg – Wiele Kultur.
Około 100 artystów z kraju i zagranicy będzie gościć w Sanoku, prezentując muzykę liturgiczną poszczególnych wyznań oraz a także nie zabraknie muzyki lekkiej ukazującą kulturę a także duchowość, także grup etnicznych.
Mimo skromnego budżetu z racji „wiadomych w skali całego kraju”, podczas czterech dni usłyszymy muzykę sakralną w świątyni Franciszkańskiej z kręgu wyznań Prawosławia , Protestantyzmu oraz Katolicyzmu a także nie zabraknie muzyki żydowskiej, prezentowaną przez Beatę Czernecką z Piwnicy pod Baranami z Krakowa z zespołem j, muzyki gospel, folku i jazzu na którą zaprasza scena sanockiego skansenu.
Podczas Festiwalu na wzór spotkań asyskich odbędą się nabożeństwa ekumeniczne w Cerkwi Prawosławnej przy ul. Zamkowej, w Cerkwi Grekokatolickiej w Czerteżu i u Franciszkanów w Sanoku. Warto przypomnieć iż gośćmi podczas zeszłorocznego Festiwalu był Stanisław Sojka, Grażyna Łobaszewska, Zespół Horpyna. Więcej informacji znajdą Państwo na stornie Festiwalu www.1bog.franciszkanie.pl
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Swojemu rodakowi pogratulował między innymi prezydent USA Donald Trump.
To moment głęboko poruszający dla wspólnoty Kościoła katolickiego i dla całego świata.
To pierwszy papież augustianin i drugi po Franciszku papież z kontynentu amerykańskiego.
Bo ich brak umożliwi jej nieuzasadnione oskarżanie Ukrainy o jego złamanie .
Premier Ukrainy Denys Szmyhal oświadczył, że jest to historyczne wydarzenie dla obu krajów.