Do Krakowa na wrześniowe Spotkanie dla Pokoju - Ludzie i religie - zjedzie około 500 hierarchów różnych wyznań i religii. Towarzyszyć im będą młodzi ludzie z religijnych wspólnot z całego świata - organizatorzy liczą na co najmniej kilka tysięcy osób.
Wczoraj w kościołach archidiecezji odczytywany był list kard. Dziwisza z zaproszeniem na międzyreligijne spotkanie. Metropolita wyjaśnił, że przedstawiciele różnych religii będą w Krakowie nie tylko modlić się i dyskutować, ale też złożą hołd ofiarom II wojny światowej. "Chcemy, aby z krakowskich Łagiewnik, skąd orędzie Bożego Miłosierdzia rozchodzi się na cały świat, zabrzmiał również donośny głos dla pokoju i pojednania między narodami" - deklaruje kardynał.
Organizatorem kongresu, wspólnie z krakowską kurią, jest Wspólnota Sant'Egidio, która podjęła się kontynuować tradycję "ducha Asyżu", czyli pamiętnego spotkania Jana Pawła II z przedstawicielami innych religii w 1986 r. Jak podaje krakowska Gazeta Wyborcza, "w przyszłości kultury i religie łączyć ma Centrum Jana Pawła II, które powstaje w Łagiewnikach".
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.