USA: Rząd nałożył sankcje na północnokoreańskich urzędników

Ministerstwo skarbu USA dodało w środę siedmiu wysokich rangą północnokoreańskich urzędników, w tym siostrę przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una, na listę osób objętych sankcjami z powodu łamania praw człowieka oraz cenzury narodu.

Reklama

Jak podano w oświadczeniu, Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC), struktura amerykańskiego resortu finansów odpowiedzialna za prawny aspekt wprowadzanych sankcji, dodał na listę osób objętych sankcjami sześciu mężczyzn i kobietę, którzy są urzędnikami rządu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej lub rządzącej Partii Pracy Korei. Na liście znalazło się także ministerstwo pracy i Państwowa Komisja Planowania.

"Reżim północnokoreański nie tylko poważnie łamie prawa człowieka, lecz także wprowadza sztywne zasady cenzury i ukrywa swe nieludzkie oraz opresyjne zachowanie" - poinformował w oświadczeniu dyrektor OFAC John Smith, dodając że działanie Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych ma na celu ujawnienie, kto odpowiada za nadużycia.

Departament Stanu USA przekazał w oddzielnym oświadczeniu, że akcja OFAC zbiegła się z wydaniem drugiego raportu dotyczącego cenzury i łamania praw człowieka w Korei Północnej.

Jak napisano w oświadczeniu, w Korei Północnej stale dochodzi do pozasądowych zabójstw, wymuszonych zaginięć, bezprawnych aresztowań i zatrzymań oraz tortur. Wiele z tych przestępstw popełnianych jest w obozach dla więźniów politycznych w KRLD, gdzie według szacunków przebywa od 80 tys. do 120 tys. osadzonych - dodano.

Na liście osób objętych sankcjami znalazła się m.in. Kim Yo Jong, młodsza siostra przywódcy KRLD Kim Dzong Una, jak również wicedyrektor departamentu Partii Pracy Korei ds. propagandy i agitacji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  1°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  -2°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  wiecej »

  Reklama