Tusk przyjechał do Warszawy

Szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk przyjechał w środę przed południem do Warszawy, gdzie ma w stołecznej prokuraturze zeznawać jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy polskich władz z rosyjską FSB. Na Dworcu Centralnym przywitały Tuska grupy jego zwolenników i przeciwników.

Reklama

Na peronie 3 Dworca Centralnego zebrał się tłum ludzi.

Na dworzec przybyli m.in. działacze KOD z flagami UE; niektórzy zgromadzeni trzymają portrety Tuska na czerwonym tle z napisem: "przystanek Europa", niektórzy krzyczą: "Precz z Kaczorem", "Wolna Polska bez Kaczora", a do Donalda Tuska: "jesteśmy z tobą".

W drugiej grupie są ludzie z transparentami nawiązującymi do katastrofy smoleńskiej. Jeden z mężczyzn trzyma plakat z wizerunkiem Tuska w więziennym pasiaku; inni trzymają bannery z napisami: "Koniec z bezkarnością. Donald Tusk, Trybunał Stanu czeka", "Donald Tusk odpowiedzialny za afery i korupcję", "Współwinni zbrodni wciąż żyją bezkarnie. Mord Smoleńsk 2010".

Padają okrzyki "hańba" i "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę", słychać gwizdy. Słychać też mieszające się okrzyki zwolenników i przeciwników b. premiera: "Donald Tusk" oraz "zdrajca" i "będziesz siedział".

B. premiera witają politycy PO m.in.: Ewa Kopacz, Małgorzata Kidawa Błońska, Cezary Tomczyk, Rafał Trzaskowski, Sławomir Nitras, Artur Gierada, a także Stefan Niesiołowski - b. poseł PO, oraz działacze młodzieżówki PO.

Kopacz powiedziała dziennikarzom, że jej zdaniem Tusk został wezwany do prokuratury tylko po to, by mu dokuczyć. Pytana o dalsze plany posłów PO na środę, powiedziała, że zależą one od planów Donalda Tuska.

"Dzisiaj zebraliśmy się rano i postanowiliśmy tutaj w 10 czy 15 osób przyjść. Bądźmy razem dzisiaj, jest ten dzień" - powiedział dziennikarzom Tomczyk.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PROKURATURA, TUSK

 • Gość
  19.04.2017 11:22
  Tusk, jak każdy obywatel RP ma obowiązek stawić się na wezwanie sądowe! Żadnej łaski nie robi. PO robi z tego cyrk.
 • Gość
  19.04.2017 11:28
  PiS swoimi klamstwami doprowdzi do rozlewu krwi.Ani zamachowi smolenskiemu Tusk nie winien bo zamachu nie bylo ani tych afer bo Ziobro ich nie szuka wiec o co chodzi? Klamiemy ,klamiemy oczerniamy i fajnie bedzie byle do koryta....ale klamstwo ma swoja moc i lekko go nie odda i bedzie sie nadal samonakrecalo az nieszczesciem eksploduje..jeszcze tak napewno nie wiadomo na kogo ono sie zwroci....
 • Gość
  19.04.2017 12:56
  Donald Tusk organizując sobie spektakl w Warszawie udowodnił, że jest przede wszystkim graczem na lokalnej scenie polskiej i nie powinien pełnić funkcji w instytucji europejskiej, która ma łączyć, a nie dzielić.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Piątek
  wieczór
  2°C Sobota
  noc
  0°C Sobota
  rano
  5°C Sobota
  dzień
  wiecej »

  Reklama