Prezydent Duda: Walczmy z "fake newsami"

Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trump po świetnej wizycie. Walczmy z "fake newsami" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do doniesień niektórych mediów i komentarzy, że polska pierwsza dama nie uścisnęła ręki Trumpa podczas pożegnania na pl. Krasińskich.

W mediach społecznościowych dużą popularność zdobyło w czwartek krótkie nagranie z pl. Krasińskich, na którym widać jak Donald Trump wyciągnął dłoń w kierunku pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, ale prezydentowa najpierw zwróciła się do Melanii Trump i uścisnęła jej dłoń.

W niektórych mediach pojawiły się komentarze, że żona polskiego prezydenta nie uścisnęła dłoni Trumpa; na dłuższej wersji nagrania z pl. Krasińskich widać jednak, że po wymianie uścisków z Melanią Trump, Agata Kornhauser-Duda uścisnęła także dłoń amerykańskiego prezydenta.

"Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trumpa @POTUS po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami" - napisał po angielsku na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Podał również dalej tweeta, w którym zamieszczono dłuższe nagranie, na którym widać jak Agata Kornhauser-Duda wymienia uścisk dłoni z Donaldem Trumpem.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  07.07.2017 09:35
  Uścisnęła dłonie w niewłaściwej kolejności i ten fakt jest dyplomatycznie istotny, o czym prezydent Duda nie wie.
 • Gość
  07.07.2017 09:57
  Ostatnio po mediach przechodzi jeden fake news z egzaminami na prawo jazdy, poniżej mała analiza "raz prozą"
  1. Pewnego dnia, niejaki Dariusz Chyćko, na co dzień egzaminator z Lublina i jeden z WIELU egzaminatorów doradzających Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, wybrał się na spacer do Tok FM. Podzielił się tam SWOJĄ PRYWATNĄ opinią, że kierowcy powinni dla własnego bezpieczeństwa zdawać egzamin teoretyczny na prawo jazdy... co rok.

  2. Wątek podchwyciły prawie wszystkie media w kraju. Niedzielni dziennikarze chętnie je powielali we wszystkich możliwych mediach. Ale nie bawili się w nagłówki w stylu: ,,Jeden z egzaminatorów wyraził opinię, że...". A gdzie tam. Zamiast tego dostaliśmy przekaz w stylu: ,,POLAKU! BĘDZIESZ MUSIAŁ CO ROKU ZDAWAĆ EGZAMIN!!!! PISOSKA DYKTATURA!!!!!! POLACY NA ULICĘ, TERAZ!!!!" Fakt dokonany.

  3. Rzeczone ministerstwo wydało komunikat na temat swoich planów, a całość została zakończona informacją: ,,Jednocześnie należy podkreślić, że wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, postulat wprowadzenia corocznych egzaminów teoretycznych dla osób, które już posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami, nigdy nie znalazł się wśród propozycji zmian zgłaszanych przez Zespół i nie był analizowany przez Kierownictwo MIB."

  4. Co więcej, w planach projektu, który zespół doradców zamierza przedstawić do Sejmu, są UŁATWIENIA dla kierowców mających zdawać egzamin na prawo jazdy. Cytuję: ,,Ważnym założeniem jest zasadnicza zmiana sposobu dokonywania oceny egzaminu tak, aby była ona jak najbardziej obiektywna, przez ocenę całości umiejętności kandydata na kierowcę, a w szczególności umiejętności bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Ministerstwo uważa, że dotychczasowe procedury stosowane podczas prowadzenia egzaminów są skomplikowane i zbyt restrykcyjne dla osób przystępujących do egzaminu."

  Myślicie, że to zamknęło sprawę? Że te wszystkie dziennikarskie kurtyzany przeproszą za swoją wpadkę i publicznie zwrócą honor za niesłuszne pomówienia i śmieciową propagandę?

  No to patrzcie co dzisiaj zrobiła Interia. TYDZIEŃ PO OFICJALNYM KOMUNIKACIE Z MINISTERSTWA - krzykliwy nagłówek na samej górze strony, z oficjalnym komunikatem: ,,Uwaga! Będzie trzeba co roku zdawać egzamin na prawo jazdy". A pod artykułem setki komentarzy podnieconych kierowców Januszów, wygrażających się tekstami w stylu: ,,NARÓD WAM NIE WYBACZY, WYBORCY WAM PODZIĘKUJĄ", itp.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  22°C Piątek
  wieczór
  18°C Sobota
  noc
  15°C Sobota
  rano
  24°C Sobota
  dzień
  wiecej »