"Drogi Papieżu Franciszku, nazywam się Andrea i mam dwa pytania"

Papież odpowiedział na list chorego chłopca. "Nigdy nie mów nigdy".

"Drogi Papieżu Franciszku, nazywam się Andrea i mam 9 lat, mieszkam w Latina, otrzymałem Jezusa po raz pierwszy 9 czerwca" - rozpoczyna się list chorego chłopca, któremu z okazji Pierwszej Komunii mama sprezentowała pielgrzymkę do Loreto. Wyjazdem zajęła się organizacja Unitalsi, która organizuje pielgrzymki dla osób chorych i niepełnosprawnych.

"Jest nas ponad 130 - dzieci chore, na wózkach, a niektórym towarzyszą siostry zakonne. Gram i rozmawiam ze wszystkimi i nauczyłem się wielu rzeczy. Tu ksiądz Gianni modli się codziennie za Ciebie i stwierdziłem, że Cię o tym poinformuję. Wczoraj zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Postanowiłem Ci je podarować, dzięki temu możesz nas wszystkich zobaczyć" - kontynuuje Andrea.

Chłopiec pyta w liście również o dwie rzeczy papieża Franciszka. "Na koniec każdej Mszy jest błogosławieństwo. Czy mógłbyś nas pobłogosławić, patrząc na zdjęcie, byśmy jutro mogli być dobrzy jak Ty? Czy nie mógłbyś w przyszłym roku przyjechać do Loreto? Dowiedziałem się, że będzie kolejna pielgrzymka dzieci do Loreto w czerwcu, byłoby pięknie, gdybyś przyjechał!".

Papież odpisał chłopcu, że ucieszył się z otrzymanego listu i że mógł się dowiedzieć o przeżyciach Andrei. "Dziękuję Ci za twoje słowa i za twoich przyjaciół z Loreto. Dziękuję także za zdjęcie, na którym mogę Was wszystkich widzieć, jak dużo Was jest i jacy jesteście piękni. Patrząc na zdjęcie, modlę się za Was przez wstawiennictwo Maryi z Loreto i błogosławię Was z całego serca, waszych rodziców, wolontariuszy, księży i pracowników Unitalsi".

Franciszek podziękował również za zaproszenie na pielgrzymkę. "Przebywanie z dziećmi jest dla mnie zawsze wielką radością. Przysłowie mówi: Nigdy nie mów nigdy i dlatego powierzamy to marzenie w ręce Opatrzności". 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  12°C Czwartek
  rano
  15°C Czwartek
  dzień
  15°C Czwartek
  wieczór
  12°C Piątek
  noc
  wiecej »