Dialog z innymi religiami nie jest dla chrześcijaństwa czymś peryferyjnym czy drugorzędnym – uważa ks. Norbert Hofmann SDB, sekretarz watykańskiej Komisji do spraw Dialogu z Judaizmem.
„Dialog – również międzyreligijny - nie jest wynalazkiem naszych czasów. Wspomnijmy tylko o dysputach Ojców Kościoła z judaizmem i innymi światopoglądami, czy św. Augustyna z manicheizmem. Dialog i dyskusja z innymi kulturami i światopoglądami – zawsze należały do potencjału Kościoła katolickiego!” – powiedział ks. Hofmann w rozmowie z Radiem Watykańskim.
Jego zdaniem rozmowa z innymi religiami „nie oznacza w żadnym wypadku oddawania innym do dyspozycji własnej wiary”. „Dialog międzyreligijny nie jest `płynem do płukania tkanin` rozmiękczającym nasze przekonania. Wewnętrznych przekonań religijnych nie można poddawać pod dyskusję. Lecz stwarza on możliwość wzajemnego respektu tych różnych przekonań religijnych i współpracy na rzecz pokoju, sprawiedliwości i ochrony stworzenia. Celem dialogu międzyreligijnego jest właściwie lepsze poznanie się, wzajemne poszanowanie i wzbogacenie własnej tożsamości“ – powiedział ks. Hofmann przed obchodzonym 17 stycznia w Kościele katolickim Dniem Judaizmu.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.