Nie zgodził się z decyzją Sanhedrynu skazującą Chrystusa na śmierć

Według jednej z legend uciekł razem z Łazarzem, Martą i Marią przed prześladowaniami. Dopłynęli statkiem do Marsylii i głosili Dobrą Nowinę.

Reklama

Był członkiem Sanhedrynu, najwyższej władzy żydowskiej w zakresie spraw państwowych, prawnych i religijnych. Według Ewangelistów Mateusza i Jana Józef był uczniem Jezusa. Nie zgodził się z decyzją Sanhedrynu skazującą Chrystusa na śmierć. Po ukrzyżowaniu poprosił Poncjusza Piłata o wydanie ciała Jezusa i uczestniczył w zdjęciu Go z krzyża oraz w pogrzebie. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. Płótno, w którym Józef złożył do grobu ciało Jezusa, według tradycji, zachowało się do naszych dni. Jest nim słynny Całun Turyński. 

Według jednej z legend Józef z Arymatei razem z Łazarzem, Martą i Marią, uciekając przed prześladowaniami, dopłynęli statkiem do Marsylii, gdzie głosili Dobrą Nowinę o Jezusie. Inna opowieść ukazuje Józefa w Hiszpanii, dokąd udał się razem ze św. Jakubem Apostołem, który ustanowił go tam biskupem. 

W ikonografii św. Józef występuje przeważnie wraz ze św. Nikodemem w scenach zdjęcia z krzyża, złożenia do grobu i opłakiwania Jezusa.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  31.08.2017 08:29
  oprocz plotna Turynskiego jest jeszcze ciekawsza chusta z Manopello.Wg. naukowcow przedstawia tego samego czlowieka co calun .A najciekawsze jest to,ze zmienia swoj wyglad w zaleznosci od oswietlenia a juz calkiem zadziwiajace jest to,ze w rzeczywistosci przedstawia...ducha.To jest jedyny taki obraz na swiecie.No i mozna popatrzec Bogu prosto w oczy bo ten obraz ...zyje.
 • andrzej
  31.08.2017 09:50
  Polecam publikacje na ten temat Paula Badde, naprawdę warto, a chyba jeszcze bardziej warto tam po prostu pojechać. Manoppello leży we włoskiej Abruzji. http://www.manoppello.eu/
 • Gość
  31.08.2017 09:51
  Koronka do Św. Józefa z Arymatei


  W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Na 12 paciorkach: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Przenajświętszą Krew, Mękę, Oblicze Twego Jednorodzonego Syna, wszystkie cnoty i zasługi Matki Najświętszej, za wstawiennictwem św. Józefa z Arymatei, dla wyjednania łaski ostatecznego zbawienia i łask nam potrzebnych, szczególnie tej… Przez wzgląd dla Józefa z Arymatei, świadka Zbawiciela Ukrzyżowanego umęczonego, świadka Jezusa w godzinach ciszy i ciemności.

  Na zakończenie odmawia się Antyfonę: Dostojny Józef, zdjąwszy z drzewa Przeczyste Ciało Twoje, całunem czystym owinąwszy i wonnościami namaściwszy, w nowym złożył grobie. W grobie Ciałem, w otchłani duszą jako Bóg, w raju zaś z łotrem, na tronie z Ojcem i Duchem byłeś, Chryste, wszystko napełniający, Ty, którego żadne słowo opisać nie może. Zaprawdę, piękniejszy od raju i jaśniejszy od weselnej komnaty królewskiej okazał się dla nas, Chryste, grób Twój życiodajny, źródło naszego zmartwychwstania.

 • Gość
  31.08.2017 12:46
  rozmaitych tkanin pretendujących do miana prawdziwego Całunu było wiele, lecz tylko ten z Turynu zawiera obraz przypominający fotografię (Ian Wilson "Krew i Całun" 1998)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -1°C Wtorek
  dzień
  0°C Wtorek
  wieczór
  -1°C Środa
  noc
  -3°C Środa
  rano
  wiecej »

  Reklama