Juncker: Jestem przeciwny sankcjom wobec Polski i Węgier

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył w poniedziałek w wywiadzie dla gazety "Bild", że jest przeciwny sankcjom finansowym przeciwko Polsce i Węgrom, dopóki dialog z tymi krajami nie zostanie zakończony.

"Uważam, że byłoby błędem nakładanie na Polskę i Węgry sankcji finansowych, dopóki ścieżka dialogu nie zostanie zamknięta" - powiedział Juncker "Bildowi".

Jak zaznaczył, "leży mu na sercu" to, by podziały między wschodem, zachodem i środkiem Europy nie uległy dalszemu pogłębieniu.

Juncker przypomniał, że w swoim niedawnym przemówieniu o sytuacji UE "wyraźnie zaznaczył", iż "szacunek dla norm prawnych musi być stałą europejską cnotą".

"Rozmawiamy o tym po sportowemu, zarówno z Polską, jak i z Węgrami. Jak na razie bez widocznych postępów" - zauważył.

Pytany o kryzys uchodźczy, Juncker powiedział, że "historia przyzna rację Angeli Merkel". Jak dodał, niemiecka kanclerz nie podjęła decyzji (o otwarciu granicy) "w wieży z kości słoniowej". "Konsultowała to z wieloma (osobami), które teraz się chowają" - zaznaczył. "Co by się stało, gdyby pozwolono uchodźcom na dalsze koczowanie w brudzie na dworcu w Budapeszcie?" - zapytał Juncker.

"Niemcy postąpiły słusznie; humanitarna postawa przynosi Niemcom zaszczyt" - podkreślił szef KE.

W nocy z 4 na 5 września 2015 roku Merkel podjęła decyzję o przyjęciu kilku tysięcy uchodźców, którzy po długim koczowaniu na dworcu w Budapeszcie ruszyli na piechotę w kierunku Austrii i Niemiec. Swoją decyzję konsultowała z Wiedniem i Budapesztem.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  03.10.2017 10:02
  Podjela decyzje o przyjeciu kilku tysiecy? Juz po 2 latach zaczyna sie przekrecanie faktow; u Junckera to zapewne skutek naduzywania napojow wyskokowych. Jesli bylo to tylko kilka tysiecy, to skad w Niemczech wzielo sie nagle ponad milion migrantow?! Czy nie przez bezmyslne otwarcie granic przez kanclerz Merkel i brak jakiejkolwiek kontroli migrantow w mysl polityki "Wir schaffen das" i "Herzlich willkommen"?

  Historia bedzie jak zwykle bezlitosna i nie przyzna racji glupocie Merkel, ale wszystkim tym, ktorzy postepowali wtedy zgodnie z poczuciem zdrowego rozsadku odsadzani przez brukselskich urzedasow (z Junckerem wlacznie) od czci i wiary.
 • Gość
  03.10.2017 10:12
  Jaki wspaniałomyślny łaskawca! Oświadczył, że jest przeciwny sankcjom finansowym przeciwko Polsce i Węgrom! Niesamowite! To chyba oczywiste, że dopóki trwają rozmowy, nie może być mowy o jakichś sankcjach, które są dopiero następnym krokiem brukselskiej "procedury" dyscyplinowania knąbrnych członków UE.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  14°C Środa
  rano
  22°C Środa
  dzień
  23°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  wiecej »