"Tusk wykroczył poza swoje kompetencje przewodniczącego Rady Europejskiej"

Według prezydenta Andrzeja Dudy szef Rady Europejskiej Donald Tusk wpisem na Twitterze na temat Polski "wykroczył poza swoje kompetencje przewodniczącego Rady Europejskiej". "Zauważono to w wielu krajach, zrobił rzecz nieprzyzwoitą" - ocenił w niedzielę prezydent.

Reklama

Przed tygodniem Donald Tusk napisał na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

"Byłem głęboko zdumiony tym, że przewodniczący Rady Europejskiej, człowiek który powinien być ponad jakimikolwiek kwestiami politycznymi, zwłaszcza wewnątrzkrajowymi, w poszczególnych krajach członkowskich nagle zabiera głos w sprawie wewnętrznych reform, które są wprowadzane w jednym z krajów członkowskich" - powiedział prezydent.

"Przypomnę, że w grudniu zeszłego roku Donald Tusk przyjeżdżał do Wrocławia i urządzał sobie wiece polityczne, jednoznacznie zajmując miejsce w sporze politycznym w Polsce" - podkreślił Andrzej Duda. Jak zaznaczył, Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej i nie jest osobą prywatną.

"To, co pan premier Donald Tusk mówi na imieninach u swoich kolegów, czy na swoich prywatnych spotkaniach z kolegami z PO, to jest jego sprawa i mnie to nie interesuje" - powiedział prezydent. Ale - jak zaznaczył - Twitter służy Tuskowi do publicznego podawania komunikatów politycznych. "Wszyscy traktują ten Twitter na poważnie, jako jego oficjalne wypowiedzi jako przewodniczącego Rady Europejskiej" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  -1°C Niedziela
  noc
  -1°C Niedziela
  rano
  1°C Niedziela
  dzień
  1°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »

  Reklama