Studnia św. Stanisława Kostki dla Ugandy

Jedną z inicjatyw, jaką łódzka parafia katedralna inauguruje obchody Roku św. Stanisława Kostki, jest budowa w Ugandzie studni, która będzie nosiła imię świętego Polaka. W tym roku przypada 450. rocznica śmierci młodego jezuity, stąd Konferencja Episkopatu Polski zadecydowała, że rok 2018 r. będzie Rokiem św. Stanisława Kostki.

Reklama

- Chcemy rozpocząć ten szczególny rok, budując studnię w Ugandzie – mówi KAI ks. prał. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii. - Jesienią gościliśmy w naszej katedrze ks. Davida Okullu z diecezji Gulu, z którym ustaliliśmy, że nowa studnia zostanie wykopana na terenie jego diecezji i będzie nosiła imię św. Stanisława Kostki – dodaje proboszcz.

Ksiądz David Okullu jest założycielem organizacji Solidarity for Rural Development (SORUDEO), wspierającej projekty rozwojowe na północy Ugandy. Jest proboszczem parafii Niepokalanego Serca Maryi w miejscowości Pabo. Odwiedził Polskę w październiku 2017 r. na zaproszenie Fundacji Razem dla Afryki, inicjatora akcji pomocowej. 

Fundacja Razem dla Afryki Zapraszamy do Pabo

W niedzielę 14 stycznia ks. prał. Ireneusz Kulesza poświęcił tabliczkę pamiątkową, która zostanie zamontowana przy wykopanej studni we wsi należącej do Pabo.

- Budując studnię św. Stanisława, myślimy o tym, że będzie on patronował młodym Ugandyczyjkom, którzy będą czerpać wodę, ale będzie to także piękny znak naszej duchowej łączności z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bo tam, gdzie jest studnia – woda, tam jest życie, tam jest szkoła, tam jest kościół, tam jest wspólnota ludzi – podkreśla ks. Kulesza.

Tabliczka w najbliższych dniach zostanie przekazana na ręce ks. Davida Okullu, który tam, na miejscu, przybliży mieszkańcom postać młodego świętego z Polski. 

Podczas październikowej wizyty w naszym kraju ugandyjski kapłan odwiedził również parafie: św. Maksymiliana w Oświęcimiu (czytaj: Otwarte serca), św. Wojciecha w Koszalinie (czytaj: Woda do patrzenia) oraz św. Andrzeja w Starym Ujeździe (Opolskie, czytaj: Dołączcie do naszej walki). Wszędzie otrzymał hojne wsparcie dla prowadzonych inicjatyw. Kolejne studnie również będą nosić imiona świętych.

Fundacja Razem dla Afryki Budujemy studnię w Ugandzie

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA, POMOC, UGANDA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  0°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  -2°C Czwartek
  rano
  -1°C Czwartek
  dzień
  wiecej »

  Reklama