IMGW: Pozostajemy w mroźnym arktycznym powietrzu

IMGW informuje, że północno-wschodnia, wschodnia oraz częściowo centralna Europa, a także krańce zachodnie są pod wpływem wyżów. Pogodę na pozostałym obszarze kontynentu kształtują niże z ośrodkami nad Zatoką Fińską oraz Balearami. Przeważający obszar Polski jest w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżami znad Skandynawii oraz znad południowo-wschodniej Europy, tylko północny wschód kraju znajduje się pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej. Pozostajemy w mroźnym arktycznym powietrzu.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

We wtorek na południu i południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st. C na południowym wschodzie, około -2 st. C w centrum do 1 st. C lokalnie nad samym morzem. W rejonach podgórskich Karpat chłodniej, około -6 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny. Na północnym wschodzie kraju i na wybrzeżu wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północy kraju zachmurzenie duże i umiarkowane, miejscami zanikające słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie początkowo małe, później od południowego zachodu wzrastające do umiarkowanego lub dużego. Temperatura minimalna od -11 st. C na południowym wschodzie, około -6 st. C w centrum do -5, -4 st. C na południowym zachodzie i nad samym morzem. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie okresami na północnym wschodzie oraz po południu w południowej części kraju wzrastające do dużego. W rejonach górskich Górnego Śląska i Małopolski po południu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. C na północnym wschodzie, około 0 st. C w centrum do 3 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna -6 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni po północy skręcający na południowo-wschodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna -1 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -3°C Sobota
  wieczór
  -6°C Niedziela
  noc
  -8°C Niedziela
  rano
  -7°C Niedziela
  dzień
  wiecej »

  Reklama