Wraca mroźna zima?

Jak informuje IMGW Basen Morza Śródziemnego oraz częściowo Europa Zachodnia i Europa Wschodnia znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z rejonu Irlandii, północnej Skandynawii i Ukrainy. Polska jest pomiędzy dwoma rozległymi układami barycznymi: wyżem z centrami nad północną Skandynawią i Ukrainą oraz powoli pogłębiającym się niżem z ośrodkami nad południowymi Włochami. Obszar kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarnym.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. W Karpatach możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st., 0 st. na krańcach południowo-wschodnich, około 2 st. w centrum, do 3-4 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Na Podkarpaciu wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Na krańcach północnych i południowych kraju miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., niższa miejscami na wschodzie i w dolinach górskich - od -9 st. do -7 st., a wyższa nad samym morzem - około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Na północy oraz na krańcach południowych słabe opady śniegu. Na wybrzeżu początkowo możliwy również śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna: we wschodniej połowie kraju od -2 st. do 1 st., w zachodniej od -1 st. do 3 st., a w rejonach podgórskich od -4 st. do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, wschodni skręcający na północno-wschodni.

W środę w stolicy zachmurzenie na ogół duże. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -1°C Środa
  noc
  -3°C Środa
  rano
  0°C Środa
  dzień
  1°C Środa
  wieczór
  wiecej »

  Reklama