"To wielka radość i zaszczyt"

Jest dla mnie wielką radością i zaszczytem, że mogę ubiegać się o urząd prezydenta w moim kochanym mieście - powiedziała posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Dodała, że nie planuje z tego powodu zrezygnować z przewodniczenia komisji śledczej ds. Amber Gold, której prace zakończą się przed wyborami.

Kandydaturę Wassermann na prezydenta Krakowa przedstawił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezentując kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast.

"Dla mnie jest wielką radością i zaszczytem, że będę mogła walczyć o urząd prezydenta w moim kochanym mieście. Tu się urodziłam, żyję i pracuję" - podkreśliła Wassermann w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Jak dodała, kandydaci na prezydentów zaprezentowani przez prezesa PiS "doskonale znają problematykę swoich miast".

Odnosząc się do ewentualnego starcia wyborczego z wieloletnim prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, posłanka PiS zapewniła, że nie podchodzi do tego "w kategoriach strachu", ale będzie starała się prowadzić "uczciwą i rzetelną kampanię". "Zdaję się na mądry wybór krakowian. Każdy wynik przyjmę z absolutną pokorą i mam nadzieję, że i z satysfakcją" - podkreśliła.

Pytana o to, czy nie obawia się o prace komisji śledczej ds. Amber Gold, które przewodniczy, Wassermann odparła, że komisja skończy swoją pracę zgodnie z planem.

"Wybory odbędą się pod koniec października lub w listopadzie. Każdy ma swoją pracę, nie prowadzi kampanii wyborczej. Trudno byśmy porzucili swoje zadania na pół roku przed wyborami" - mówiła. "Ja pracuję tak jak pracowałam, czytam akta Amber Gold, przygotowuję kolejne pytania i kolejne przesłuchania. Skończymy prace komisji przed wyborami. Taki był plan, by komisja działała dwa lata, a te mijają we wrześniu" - podkreśliła.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krakowianin
  26.04.2018 18:04
  Cała nadzieja w Pani poseł. Jestem za.
 • Marek
  27.04.2018 09:33
  Dla pani poseł to może i zaszczyt, tylko czy ta kandydatura przynosi zaszczyt Krakowowi i Krakowianom? NO cóż, jak sama pani poseł przyznała - TAKI BYŁ PLAN - zakończyć show w komisji ds. złotej afery amber gold przed wyborami. Szanowni wyborcy - czy w pracach tejże komisji chodziło o jakiekolwiek dojście do prawdy, wyjaśnienie gigantycznej afery i finansowego krachu wielu ludzi? Nie, tu przede wszystkim chodziło o wykreowanie nowej GWIAZDY - szefowej komisji, a dziś kandydatki na urząd prezydenta miasta Krakowa. To się nazywa marketing polityczny i nic poza tym, niestety!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  20°C Niedziela
  dzień
  20°C Niedziela
  wieczór
  17°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »