Tragedię pod Smoleńskiem i dni polskiej żałoby bardzo przeżywała Polonia w Wielkiej Brytanii, która także straciła tam swych wybitnych przedstawicieli. W dniu wypadku w wielu kościołach należących do Polskiej Misji Katolickiej odbyły się okolicznościowe nabożeństwa w intencji osób, które zginęły w katastrofie.
W niedzielę po katastrofie Polacy gromadzili się w różnych częściach Londynu by uczcić pamięć tych, co odeszli. Składano kwiaty, zapalano znicze między innymi przed polską ambasadą w Londynie i przed pomnikiem katyńskim na cmentarzu Gunnersbury. Odmawiano Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia we wszystkich kościołach modlono się w intencji ofiar katastrofy i ich rodzin a także w intencji kraju pogrążonego w żałobie. Wśród Polaków dawało się wyczuć atmosferę powagi, skupienia, zadumy i refleksji. W kościołach umieszczano portrety pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego a także księdza prałata Bronisława Gostomskiego.
Natomiast dzisiaj, dzięki inicjatywie działaczy polonijnych oraz przy wsparciu ambasady polskiej i Zjednoczenia Polskiego, w czasie pogrzebu pary prezydenckiej Polacy mogli oglądać bezpośrednią transmisję z Krakowa Trafalgar Square, jednym z ważnych placów Londynu, gdzie ustawiono telebim.
Główne uroczystości upamiętniające pamięć ofiar katastrofy miały miejsce w czwartek 15 kwietnia w kościele garnizonowym św. Andrzeja Boboli na Hammersmith, którego proboszczem był ksiądz Bronisław Gostomski. Odprawiona została Msza koncelebrowana przez około 40 księży pod przewodnictwem Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. Stefana Wylężka. W czasie uroczystości odczytano listę osób, które zginęły a także lisy kondolencyjne między innymi od biskupa Westminsteru Vincenta Nicholsa. W uroczystościach wzięła udział ambasador RP, Barbara Tuge-Erecińska, bp Alan Hopes, przedstawiciele społeczności angielskiej, w tym mer dzielnicy Hammersmith-Fulham, społeczności polskiej, kombatanci, harcerze, młodzież i dzieci. Kościół nie mógł pomieścić wszystkich chcących wziąć udział w uroczystościach. Większość wiernych zgromadziła się na zewnątrz kościoła, gdzie pomimo problemów technicznych z nagłośnieniem i lodowatego wiatru trwała na modlitwie w intencji ofiar katastrofy. Każdy mógł wziąć udział w tych uroczystościach za pośrednictwem Polskiego Radia Londyn.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.