Oddanie głosu na konkretnego kandydata nie jest właściwą formą kondolencji, twierdzi w "Metrze" Halina Bortnowska, filozof, przewodnicząca rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
W artykule poświęconym wyzwaniom przed jakimi stają teraz Polacy, autorka pisze m.in.: - "Wracajmy z szacunkiem do swoich i cudzych przeżyć. Okazujmy możliwie skuteczne współczucie. Jednak musimy już zmierzać ku niezbędnym wyborom, nie gorsząc się pośpiechem, który wynika z konstytucji, więc nie może być zaniechany.
- W najbliższych dniach wszystkich czujących się obywatelami obowiązuje udział w akcji zbierania podpisów pozwalających kandydatom wziąć udział w wyborach. Już zaraz konieczne będzie przygotowanie informacyjne: wyjaśnianie, jaki jest sens tych podpisów, co one mają znaczyć.
- Wbijmy też sobie do głowy - żebyśmy potem nie żałowali! - że podpis, a potem oddanie głosu na konkretnego kandydata nie jest właściwą formą kondolencji. To krok w przyszłość, w już nieodwołalnie otwarty nowy rozdział", pisze Bortnowska.
- Brat podniósł rękę na swego brata, dlatego te miejsca wołają o pojednanie.
W inscenizacji słynnej bitwy wzięło udział 1,2 tys. rekonstruktorów z bractw rycerskich.
12 i 13 lipca 1943 roku niemieccy żandarmi i esesmani zamordowali w tej wsi 204 osoby.
28 zabitych w izraelskich nalotach, 30 osób zastrzelonych w punkcie pomocy humanitarnej.
Raport o przyczynach katastrofy samolotu Boeing 787 Dreamliner w Indiach.