Modlitwa motocyklistów na rozpoczęcie sezonu

Od wspólnej parady ulicami Bydgoszczy zainaugurowano dzisiaj kolejny sezon motocyklowy. Kilka tysięcy miłośników tych maszyn przyjechało do grodu nad Brdą, aby wziąć udział w specjalnej modlitwie, która miała miejsce w kościele św. Mateusza Ewangelisty.

Reklama

Organizatorem świętowania była Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Dyrektor diecezjalnej Caritas ks. prałat Wojciech Przybyła podkreślił, że z roku na rok w pierwszomajowym spotkaniu bierze udział coraz więcej osób. Przyznał, że tak jak we wszystkich grupach społecznych, tak i wśród motocyklistów zdarzają się ludzie nieroztropni. Dodał jednak, że nie należy całej winy za zdarzenia drogowe zrzucać na miłośników dwóch kółek.

"Kierowcy samochodów nie mają często świadomości, jakie prędkości może osiągnąć motocykl. Kierowca samochodu myśli, że zdąży. Jednak, tylko tak myśli..." – podkreślił ks. Przybyła.

Spotkania w Bydgoszczy są ewenementem na skalę ogólnopolską. Ich nieodłącznym elementem są zawsze i te same życzenia – „tyle samo powrotów, co wyjazdów”. – Motocyklista nie może być pozostawiony sam sobie. Kiedyś usłyszałem zdanie, że nigdy dość błogosławieństwa. Wtedy szatan jest daleko, a w tym wypadku – 'demon prędkości' " – dodał duszpasterz motocyklistów ks. Janusz Konysz.

Daniel Puzyniak przypomniał, że jazda motocyklem jest bardziej niebezpieczna niż jazda samochodem. "Dlatego ta Boża opieka jest nam tak bardzo potrzebna. Poza tym to piękna okazja do spotkania z osobami, które podzielają moją pasję. Trzeba również obalać stereotyp motocyklisty pirata. Wśród nas są ludzie, którzy mają rodziny, a wyjątki zdarzają się wszędzie. Tak samo jak wśród kierowców samochodów " – powiedział.

Podczas otwarcia sezonu została przeprowadzona przez Caritas Diecezji Bydgoskiej zbiórka środków, które zostaną przeznaczone dla dzieci dysfunkcyjnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  6°C Sobota
  dzień
  7°C Sobota
  wieczór
  3°C Niedziela
  noc
  1°C Niedziela
  rano
  wiecej »

  Reklama