Papież zaniepokojony wydarzeniami w Strefie Gazy

Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie atakiem izraelskich sił na konwój statków z pomocą humanitarną dla palestyńskiej Strefy Gazy. Podczas środowej audiencji generalnej papież modlił się za ofiary i wystosował żarliwy apel o pokój na Bliskim Wschodzie.

Reklama

"Z głębokim drżeniem śledzę tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w pobliżu Strefy Gazy. Odczuwam potrzebę złożenia szczerych kondolencji z powodu ofiar tych niezwykle bolesnych wypadków, niepokojących tych, którym leży na sercu pokój w tym regionie" - powiedział Benedykt XVI.

Papież dodał: "Raz jeszcze ze zbolałym sercem powtarzam, że przemoc nie rozwiązuje kontrowersji, lecz nasila ich dramatyczne konsekwencje i rodzi nową przemoc".

"Apeluję do tych, na których spoczywa odpowiedzialność polityczna na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, aby nieustannie poszukiwali sprawiedliwych rozwiązań na drodze dialogu, tak by ludności tego obszaru zagwarantować lepsze warunki życia w zgodzie i spokoju" - mówił Benedykt XVI.

"Proszę was, byście przyłączyli się do mojej modlitwy za ofiary, za ich rodziny i za tych, którzy cierpią. Niech Pan wspiera wysiłki tych, którzy niestrudzenie zabiegają o pojednanie i pokój" - zakończył papież zwracając się do wiernych.

W poniedziałkowej operacji izraelskich komandosów przeciwko konwojowi statków z pomocą humanitarną dla rządzonej przez radykalny Hamas Strefy Gazy zginęło - według armii izraelskiej - dziewięciu propalestyńskich aktywistów, a około 20 zostało rannych. Ranni zostali też izraelscy żołnierze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -2°C Poniedziałek
  rano
  1°C Poniedziałek
  dzień
  2°C Poniedziałek
  wieczór
  0°C Wtorek
  noc
  wiecej »

  Reklama