Listy obrażające chrześcijan krążą w prowincji Pendżab w Pakistanie. Napisano w nich m.in., że „chrześcijaństwo jest religią cudzołóstwa” i haramkari – czynów zabronionych przez islam. Krytykują też papieża Benedykta XVI.
Listy wrzucono m.in. do trzech kościołów chrześcijańskich, w tym pw. Matki Bożej w Arifwala koło Fajsalabadu. Tamtejszy duszpasterz, ks. Martin Emmanuel przekazał je policji.
Duchowny przyznał, że listy te, a szczególnie obelgi pod adresem Ojca Świętego, rozgniewały wielu katolików. Ks. Emmanuel stara się uspokoić sytuację, mówiąc, że najlepszym wyjściem jest przebaczenie autorom listów. Tłumaczy, że wzburzenie chrześcijan może obrócić się przeciwko nim, jako że wielu z nich pracuje w domach muzułmanów.
Zdaniem duszpasterza, listy mogą być reakcją na niedawny konkurs na Facebooku, zapraszający ludzi do rysowania karykatur proroka Mahometa.
Waqar Husain Minhas, którego nazwisko widnieje na listach, twierdzi, że znalazło się tam bez jego wiedzy. Mimo to 12 czerwca pojawił się w kościele w Arifwala z grupą muzułmańskich prawników i przeprosił wspólnotę katolicką.
Antychrześcijański baner zawisł także na ruchliwej ulicy w Lahore.
Pogrzeb papieża stał się okazją do bardziej prywatnych spotkań polityków.
Dachau było głównym obozem dla duchownych katolickich, protestanckich i prawosławnych.
W tle między innymi spotkanie z prezydentem Zelenskim podczas pogrzebu papieża Franciszka.
# Aktualizujemy bilans ofiar i dodajemy informację o przebiegu akcji ratunkowej. #
Nie wszyscy zwierzchnicy zwierzchnicy dykasterii Kurii Rzymskiej przestają pełnić urząd.