Groby i skalne ołtarze z I-IV wieku odkryto w Syrii

Zespół wykutych w skale dużych starożytnych wnęk oraz rzymskich i bizantyjskich miejsc pochówku z I-IV w. n.e. odkryli w południowo-zachodniej Syrii tamtejsi archeolodzy - informuje serwis internetowy Global Arab Network.

Reklama

Odkrycia dokonano na stanowisku Ein Mnin u podnóża gór Antyliban, w pobliżu miejscowości Maloula położonej ok. 50 kilometrów na północny-wschód od Damaszku - stolicy kraju.

Jak poinformował Mahmoud Hammoud, dyrektor Biura Archeologii Okręgu Damaszek, kierujący pracami zespołu naukowców, jedna z odnalezionych wnęk wykutych w wapiennej skale zawiera trzy ołtarze, przy których prawdopodobnie odprawiano pomocnicze rytuały obok pobliskiej świątyni.

Archeolodzy odnaleźli też kilka wydrążonych w kamieniu miejsc pochówku, pochodzących z okresu I-IV w. n.e., z których jedno zawiera pięć pojedynczych grobów. Wśród wydobytych darów ofiarnych z wyposażenia grobów znajdują się bransolety i pierścienie z brązu.

Hammond zapowiedział, że najnowsze znaleziska - razem z zestawem artefaktów odkrytych wcześniej w tej samej okolicy - będą eksponatami w muzeum w Maloula. Władze Okręgu Damaszek planują otworzyć placówkę koło stanowiska Mar Taqla, gdzie znajduje się klasztor św. Tekli i ośrodek pielgrzymkowy dla chrześcijan.

Na stanowisku Mar Taqla znajdują się również wykute w skale świątynie z okresu rzymskiego, a w Ein Mnin badacze odkryli ślady osadnictwa z I tysiąclecia p.n.e. oraz okresu hellenistycznego.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  2°C Piątek
  rano
  5°C Piątek
  dzień
  6°C Piątek
  wieczór
  3°C Sobota
  noc
  wiecej »

  Reklama