Małżeństwo reaktywacja

Jedni małżonkowie odkurzyli swoją miłość. Wielu już w trakcie separacji ponowiło przysięgę małżeńską. Inni wrócili do siebie po rozwodzie lub kryzysie. Nawet, gdy powodem rozstania była zdrada, obojętność lub nienawiść. Jak to możliwe – opisuje Joanna Bątkiewicz-Brożek. Poza tym w najnowszym "Gościu Niedzielnym":

Prowokacja Benedykta. W Watykanie zainaugurowała działalność Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Nowa Rada ma inspirować i koordynować ewangelizację w zachodnich społeczeństwach, które odwracają się od wiary. Powołanie do życia nowej dykasterii zbiega się z obchodzonym właśnie Tygodniem Misyjnym. Papieska prowokacja daje do myślenia. Zmusza wszystkich katolików do nowego spojrzenia na misje – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Nowa rewolucja październikowa. Chwyć za broń, która potrafi być karabinem maszynowym. Zmieniamy historię! – przeczytałem dziś na Facebooku. I przetarłem oczy ze zdumienia – październik niech zasłynie nową rewolucją! W 1917 roku wybuchła rewolucja październikowa, która miała dalekosiężne skutki. Między innymi zaowocowała prześladowaniem Kościoła, rozwojem komunizmu, a także masowych obozów zagłady. Maryja w Fatimie prosiła o codzienne odmawianie Różańca. Mówiła też o potrzebie nawrócenia Rosji. Odpowiedzmy na Jej apel, niech dokona się teraz odwrotność tego, co stało się w październiku roku 1917. Co zrobić wyjaśnia Marcin Jakimowicz.

Salon i wykluczeni. Mnie nie bardzo obchodzi, kto odpowiada za to, że po pół roku tam, na miejscu katastrofy pod Smoleńskiem, walają się jeszcze szczątki ofiar, bo ja widzę, że to moje państwo zrobiło bardzo niewiele, żeby do takiej sytuacji nie doszło – mówi Jacek Świat w rozmowie z Szymonem Babuchowskim.

Przekręt Kopycińskiego. Poseł Sławomir Kopyciński (SLD) od kilku tygodni zarzuca Kościołowi, że w wyniku pracy Komisji Majątkowej otrzymał mienie wartości 100 mld zł. Albo kłamie, albo nie potrafi zinterpretować kilku prostych danych – twierdzi Andrzej Grajewski.

Spadkobiercy niegodziwości. Państwo polskie nigdy nie zdoła zadośćuczynić Kościołowi za prześladowania w okresie PRL. Nigdy zwróci wszystkich zrabowanych dóbr, nie mówiąc o odszkodowaniach za straty niewymierne, jak morderstwa księży czy uniemożliwienie działalności wielu zakonów – pisze Bogumił Łoziński.

Dwie rocznice. Złamali przepisy, ale przecież szukali wsparcia dla swoich rodzin. To, co zdarzyło się u nas, jest obecne w tylu miejscach w Polsce. Bieda jest nie tylko u nas. A u nas jest nie tylko bieda. Takie głosy wracają w rozmowach z mieszkańcami Drzewicy. Wysłuchał ich ks. Zbigniew Niemirski.

Chleb o smaku jabłka. Zbieraniem owoców w sadach pod Grójcem ratują się zarówno Polacy, jak i Ukraińcy. Ale już niedługo jednych i drugich mogą wyprzeć Chińczycy. Każdy sadownik w powiecie grójeckim i rawskim wie, że gdy zabraknie robotników przy zbiorach, wystarczy podjechać na dworzec PKP w Warce, by znaleźć chętnych do pracy. Przed dworcem koczują nieogoleni panowie, którzy w poszukiwaniu zarobku przyjeżdżają do Warki z różnych stron Polski – pisze Marcin Wójcik.

Osiem palców Bożych. – Wiesz, kto jest największym ekspertem w sprawie seksu? Pan Bóg. Bo to On wymyślił – powiedział ks. Jarosław. – Da? – zdziwił się Alek Mołotiłow. – Da – potwierdził ksiądz. To była jedna z tych rozmów młodych Rosjan z księdzem, które zmieniają życie. Rosjan, którzy, jak większość ich rodaków, nie wiedzą o chrześcijaństwie prawie nic. Nie słyszeli nawet o najprostszych prawdach, które w Polsce poznają już przedszkolaki. Historię Leny i Alka Mołotiłowów z Jekaterinburga na Uralu opisuje Przemysław Kucharczak.

Historia CD się toczy. Płyty CD tracą popularność. Bo muzykę i oprogramowanie coraz częściej – legalnie – ściąga się z internetu, filmy kupuje na płytach Blu-ray, a do archiwizacji używa wygodniejszych memory sticków i pendrivów. Jak powstały płyty CD i co je zastąpi pisze Tomasz Rożek.

Odliczanie nr 1500. Jest sobotni wieczór 24 kwietnia 1982 roku. Na falach radiowej Trójki nieśmiało pojawia się głos Marka Niedźwieckiego. Nikt jeszcze nie przeczuwa, że oto rodzi się jedna z najpopularniejszych polskich audycji: kultowa i długowieczna Lista Przebojów Programu Trzeciego. W najbliższy piątek jej notowanie wystartuje już po raz 1500.! Historię najpopularniejszej audycji muzycznej opisuje ks. Szymon Kiera.

Pionki idą do nieba. Rzucasz kostką – i lecisz z papieżem do Australii. Klikasz myszką – i już jesteś w świecie pierwszych apostołów. Producenci gier coraz odważniej sięgają po tematy związane z chrześcijaństwem – dowodzi Szymon Babuchowski.

Dotknij, powąchaj, spróbuj. Pomysł podobno dojrzewał od 14 lat. Od 7 był realizowany. 5 listopada Wielkim Wybuchem zostanie otwarte Centrum Nauki Kopernik. Jedyne takie w kraju i jedno z największych i najnowocześniejszych w Europie. Oprowadzają po nim Tomasz Rożek i Roman Koszowski. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
15°C Wtorek
noc
12°C Wtorek
rano
19°C Wtorek
dzień
19°C Wtorek
wieczór
wiecej »