Sejm rozpoczął posiedzenie

W środę po godz. 9.00 Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. propozycją zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii a także umową o rozmieszczeniu w Polsce elementów systemu antybalistycznego.

Reklama

Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii rozszerza listę kontrolowanych środków i substancji chemicznych o: pochodne aktynonu, metylon, butylon, pochodne piperazyny, pochodne fenyloetyloaminy oraz inne związki chemiczne.

Wszystkie proponowane do objęcia kontrolą środki odurzające mają działanie psychoaktywne, wywierają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. W większości wchodzą w skład dopalaczy.

Sejm ma zająć się projektem ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikowania polsko-amerykańskiej umowy o rozmieszczeniu w Polsce elementów systemu antybalistycznego. Za jej przyjęciem opowiedziały się sejmowe komisje: obrony narodowej i spraw zagranicznych.

W piątek posłowie mają powołać członków Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Sejm wybiera pięciu członków Rady. Na liście są: Andrzej Chojnowski, Edward Czapiewski, Antoni Dudek, Piotr Franaszek, Andrzej Friszke, Andrzej Paczkowski, Dariusz Stola, Włodzimierz Suleja, Tadeusz Wolsza i Stanisław Żerko. Dwóch członków Rady wybiera Senat.

W trakcie trzydniowego posiedzenia dyskutowany będzie ponadto poselski projekt nowelizacji ustawy o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności nieruchomości, senacki projekt zmian w Kodeksie karnym skarbowym i projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 1 2 3
  -2°C Środa
  rano
  -1°C Środa
  dzień
  0°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  wiecej »

  Reklama