| $ | USD | 3,4589 | |
| € | EUR | 4,3510 | |
| Fr | CHF | 3,6206 | |
| £ | GBP | 5,4178 |
dodane 2011-05-24 20:30
RADIO WATYKAŃSKIE |
Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi za działalność społeczną i charytatywną na rzecz potrzebujących odznaczono dziś w Pałacu Prezydenckim 28 świeckich i duchownych pracowników oraz wolontariuszy Caritas z całej Polski.
Nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczenia wręczyła minister Irena Wóycicka, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. „To brzmi ładnie i prosto, ale jest bardzo trudno pomagać ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, ludziom zagubionym, chorym, którzy nie dają sobie rady; ludziom, którzy często sami nie bardzo umieją sobie pomóc i też z trudem przyjmują pomoc. Ja wiem, że to jest bardzo trudne i tym bardziej gorąco Państwu dziękuję za pracę, którą wykonujecie” – powiedziała minister Wóycicka.
Jedenaście osób, którym również przyznano odznaczenia, w tym ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, odbierze je w innym terminie.
Dodaj swój komentarz »