Rozmawiają o pojednaniu

Metropolita Hilarion Ałfiejew, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, przebywa z wizytą w Warszawie. Przy tej okazji doszło do kolejnych rozmów z przedstawicielami Episkopatu Polski.

Reklama

Spotkanie delegacji Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Kościoła katolickiego w Polsce rozpoczęło się 1 czerwca o godzinie 12.45 w gmachu Sekretariatu Episkopatu. Ze strony prawosławnej oprócz metropolity Hilariona Ałfiejewa uczestniczy w nim ks. Igor Jakimciuk, sekretarz metropolity ds. prawosławia z Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. Stronę katolicką reprezentują członkowie powołanego w Konferencji Episkopatu Polski Zespołu do Rozmów z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym: abp Henryk Muszyński (przewodniczący), bp Stanisław Budzik i bp Tadeusz Pikus, który kieruje pracami Rady KEP ds. Ekumenizmu. W spotkaniu bierze udział także nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

Tojuż trzecie spotkanie, którego celem jest opracowanie wspólnego dokumentu o pojednaniu polsko-rosyjskim. Pierwsze, na które nie dotarł jednak metropolita Hilarion, odbyło się w lutym ub.r., a kolejne – tym razem z jego udziałem – w czerwcu. – Idea tego dokumentu polega na tym, aby spojrzeć na historię naszych dwóch narodów z kościelnego punktu widzenia i nakreślić perspektywy na przyszłość – podkreślił metropolita Hilarion podczas konferencji prasowej po spotkaniu.

Głównym celem wizyty metropolity Hilariona w Polsce są spotkania z przedstawicielami Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  -3°C Środa
  rano
  0°C Środa
  dzień
  1°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  wiecej »

  Reklama