"Rzeczpospolita": Ile zarobi cyfrowy smok?

Oprócz filmów z Bollywoodu stolicę Małopolski promować będą także gry komputerowe - informuje "Rzeczpospolita".

Królewskie miasto wspiera już branżę filmową, której produkcje rozsławiają Kraków na całym świecie. Przyciąganiem do pracy pod Wawelem ekip filmowych z różnych stron świata zajmuje się Krakowska Komisja Filmowa. Miejski radny PO Paweł Węgrzyn, który jest również dyrektorem Europejskiej Akademii Gier zaproponował, by KKF przekształcić w Komisję Sztuk Audiowizualnych i inwestować także w gry komputerowe.

"Polskie gry, zwłaszcza takie hity jak 'Wiedźmin', są dziś na świecie znacznie bardziej popularne niż nasze filmy. Inwestycja miasta w takie produkcje to okazja do dodatkowej promocji" - mówi radny. Zdaniem Węgrzyna można by zachęcić producentów gier, by jako kanwę scenariuszy wykorzystali nie tylko krakowskie plenery czy zabytki, ale i legendy oraz tradycje.

Władze miasta uznały, że to znakomity pomysł. "Tylko przyklasnąć takim projektom. Mam nadzieję, że uda się wykorzystać gry, tak popularne wśród młodych ludzi" - mówi Marcin Kandefer, p.o. dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Krakowa. Już w listopadzie krakowscy radni zaczną ustalać, według jakich dokładnie zasad dofinansowywać produkcję gier.

To, jak duży potencjał promocyjny tkwi w grach komputerowych, potwierdził wiosenny koncert zorganizowany podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Mimo obaw organizatorów, na imprezę poświęconą muzyce do gier komputerowych, sprzedały się wszystkie bilety.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )
  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  23°C Wtorek
  wieczór
  20°C Środa
  noc
  17°C Środa
  rano
  24°C Środa
  dzień
  wiecej »