Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
92,7 proc. uczestników referendum, które odbyło się w poniedziałek w irackim Kurdystanie i na innych terenach w Iraku kontrolowanych przez Kurdów, opowiedziało się za niepodległością - wynika z ostatecznych rezultatów podanych w środę przez komisję wyborczą.
Premier Iraku Hajdar al-Abadi zażądał we wtorek, by w ciągu 72 godzin władze Kurdystanu przekazały kontrolę nad lądowymi i powietrznymi przejściami granicznymi, i zagroził całkowitym wstrzymaniem połączeń lotniczych z Kurdystanem.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oznajmił we wtorek, że Ankara "nigdy nie pozwoli" na stworzenie państwa kurdyjskiego na północy Syrii. Turcja przeciwna jest też przeprowadzeniu referendum niepodległościowego w kurdyjskiej autonomicznej części Iraku.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w wywiadzie udzielonym we wtorek agencji Reutera, że Turcja powinna ponownie rozważyć, czy chce wejść do Unii Europejskiej, jeśli "niektóre kraje unijne" będą nadal wrogo usposobione do Ankary.
Prezydenci Turcji i USA, Recep Tayyip Erdogan i Donald Trump, uzgodnili w rozmowie telefonicznej, że podejmą wspólne działania w sprawie kontrolowanych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) syryjskich miast Al-Bab i Ar-Rakka - podały źródła tureckie.
Turecka armia poinformowała w piątek, że od sierpnia br., gdy rozpoczęła się turecka interwencja zbrojna na północy Syrii, "zneutralizowanych" zostało tam w sumie 1294 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) oraz 306 bojowników kurdyjskich.
Prokurdyjska Ludowa Partia Demokratyczna (HDP) ogłosiła w niedzielę "wstrzymanie działalności legislacyjnej" w tureckim parlamencie. Opozycyjne ugrupowanie tłumaczy, że jest to odpowiedź na ostatnie aresztowania członków partii.
Pentagon i Biały Dom ostrzegły w poniedziałek, że nieskoordynowane operacje i działania wojenne Turcji w północnej Syrii utrudniają walkę z Państwem Islamskim (IS). Pentagon wezwał Turcję i niektóre ugrupowania syryjskie, by przestały zwalczać się nawzajem.
Dziesięć tureckich czołgów wjechało w czwartek rano na terytorium Syrii, przekraczając granicę na wysokości miejscowości Karkamis w Turcji - podała AFP, powołując się na swojego fotoreportera. W konwoju były też ambulanse i ciężki sprzęt budowlany.
Turecki premier Binali Yildirim powiedział po poniedziałkowym posiedzeniu rządu, że na razie nie wiadomo, czy rzeczywiście za sobotni zamach w Gaziantep odpowiedzialne było dziecko. Wcześniej taką wersję wydarzeń przedstawił prezydent Recep Tayyip Erdogan.