Czy współcześni muzułmanie sekularyzują się podobnie jak chrześcijanie? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Jacek Dziedzina w najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego".
Artysta urodzony w Ulanowie utrzymywał bliskie kontakty z diecezją sandomierską. Jego rzeźby można oglądać w Ulanowie, Tarnobrzegu i Stalowej Woli.
Koalicja istnieje, ale jesteśmy na wirażu. Natomiast jestem przekonany, że poczucie odpowiedzialności za Polskę, za to, żeby stawić czoło pandemii i kryzysowi gospodarczemu, zwycięży u każdego z partnerów koalicyjnych - powiedział w piątek lider Porozumienia Jarosław Gowin.
Od poniedziałku wejdą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w tym obowiązek noszenia masek ochronnych w kinach i teatrach - poinformowało w piątek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.
Niemal dwie trzecie tzw. młodych dorosłych obywateli USA nie wie, że 6 mln Żydów zostało zamordowanych w czasie Holokaustu, a ponad 10 procent uważa, że to Żydzi są jego autorami.
Hiszpański rząd ogłosił 15 września projekt zmiany ustawy o pamięci historycznej, która – jeśli zatwierdzi to parlament – będzie się odtąd nazywać „pamięcią demokratyczną”.
Katolicy we Włoszech potrzebują silnego lidera, który odważyłby się iść pod prąd – uważa kard. Camillo Ruini.
Katolicy we Włoszech potrzebują silnego lidera, który odważyłby się iść pod prąd – uważa kard. Camillo Ruini. Zdaniem wieloletniego przewodniczącego Episkopatu Włoch, problemy tutejszego Kościoła wynikają z faktu, że wiara przestała wpływać na kulturę tego kraju, a także na politykę. Od kilkunastu lat Kościół zaniedbuje kształtowanie chrześcijańskiej tożsamości.
Wydział Teologiczny Uniwersytetu w szwajcarskim Lugano zorganizuje seminarium zatytułowane: „Religia od wewnątrz”, podczas którego zabiorą głos przedstawiciele chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, buddyzmu i hinduizmu. Celem spotkania jest odkrycie na ile w każdej z tych religii występuje otwarcie na innych.
Na ulicach Cremy w północnych Włoszech odbyło się czuwanie w intencji pochodzącego z tego miasta misjonarza ks. Pierlugiego Maccalli. Przed dwoma laty został on porwany przez islamistów w Nigrze. Włoskie ministerstwo spraw zagranicznych zapewnia, że żyje. W marcu pojawiło się nagranie wideo z ks. Maccallim. Według ostatnich doniesień, misjonarz zdołał zrobić sobie różaniec i to właśnie ta modlitwa pozwala mu przetrwać.